Kişisel Site

cabadak_banner

Fikrime Destek Konferansı

23 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 175 Görüntülenme
Global Girişimcilik Haftası kapsamında TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu ve JCI Ankara’nın birlikte düzenlediği Fikrime Destek Konferansı,  19 Kasım Cumartesi günü TOBB’da gerçekleştirildi.
 
Girişimcilerin devlet destekleri konusunda bilgilendirildiği konferansa, KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, JCI Ankara 2011 Başkanı İpek Güney, TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Üner Karabıyık, Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci ve Ankara Valisi Alaaddin Yüksel katıldı.
 
Moderatörlüğünü Erkan Tan’ın yaptığı panele, KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, TPE Başkan Yardımcısı Ahmet Koçak, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı ile TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Rıza Seymen konuşmacı olarak katıldı.
 
Panelde konuşan Dr. Metin Şatır, ‘’Girişimci, fırsatları gören, fizibilite hesabı yapabilen, cesaretle risk alıp yenilik yapan, rekabete ayak uyduran, istihdam yaratan ve bunun sorumluluğunu yüklenen kişi veya kurumlardır. Girişimci bu işlevleri ile ülkemizin sosyal, kültürel ve siyasi gelişmesini etkiler ve belirleyici rol oynar. Günümüz dünyasında girişimciliğe verilen önem daha da artmıştır. KOSGEB, bu bilinçle destek programlarında girişimciliğe ayrı bir önem vermiştir. Girişimcilik Destek Programı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünde temel faktör plan girişimciliğin desteklenmesi, geliştirilmesi ve sürdürülebilir işletmelerin kurulumuna destek veren bir programdır.” dedi.
 
Türkiye’de hayaller ve projelendirmelerin olduğuna dikkat çeken Şatır, ‘’KOSGEB, girişimciliğin geliştirilmesi ve desteklenmesinde projelendirmeleri hayata geçirmiştir. İş arayanlar başta olmak üzere kadınlar, gençler, özürlüler gibi tüm gruplara, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması için, gerek KOSGEB olarak gerekse çeşitli kurum/kuruluşlarla işbirliği yaparak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” verdik. 2010 yılında 12 bin girişimci adayı uygulamalı girişimcilik eğitim programları ile eğitilmiş, 2011 yılında ise, çeşitli kurum kuruluşlarla yapılan işbirlikleri ile uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılanların sayısı 40.000’leri bulmuştur.” dedi.

Ankara’nın müteşebbis ruhunun az olduğunu belirten Şatır; ‘’ KOSGEB olarak Ankara’nın girişimcilik düzeyinin geliştirilmesi içiz Ankara Kalkınma Ajansı ile işbirliği yaparak, Ankara’da ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeyi hızlandırmak ve rekabet gücünü artırmak için çalışmalar yapmaktayız.” dedi. 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar