Kişisel Site

cabadak_banner

Forum AVM’den 4 Yeni Alışveriş Merkezi

16 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 586 Görüntülenme

Multi Türkiye CEO’su Hulusi Belgü, 4 ilde yeni alışveriş merkezi açacaklarını açıkladı.

Forum AVM’nin sahibi Multi, bu yıl 480 milyon euro yatırım yapacak. 4 AVM açacak olan şirketin CEO’su Belgü “Türkiye’ye güveniyoruz” dedi

Türkiye’ye 6 yıl önce giren ve Forum isimli alışveriş merkezleri (AVM) ile büyüyen Multi Development Türkiye, bu yıl 480 milyon euro değerinde 4 AVM yapmak için kolları sıvadı. Multi Türkiye CEO’su Hulusi Belgü, “Gaziantep’te 120, Diyarbakır’da 120, Adana’da 200 ve Çanakkale’de 40 milyon euroluk yatırımlarla AVM’ler yapacağız. Hatta Adana’daki projemizde konut da var. Şirket Türkiye’ye çok güveniyor” dedi. Belgü yeni projelerle 750 bin metrekare olan kiralanabilir alan rakamını 1 milyona ulaştıracaklarını kaydetti.

MAĞAZASIZ DURAMAZLAR
Özellikle Diyarbakır yatırımının şirketin Türkiye’ye olan inancının da göstergesi olduğunu dile getiren Belgü, Multi’nin Türkiye operasyonlarının şirketin portföyünün yüzde 40’ını oluşturduğunu belirtti. Belgü, “12 ülkede faaliyet gösteren bir şirket için yüzde 40 çok yüksek bir rakam ve kısa vadede bu oranın artması bekleniyor. Türkiye bu hızla yüzde 50’leri yakalar” dedi. 2011 Kasım ayında tüm zamanların en iyi performansını gösterdiklerini dile getiren Belgü, geçen yıl 2010’un yüzde 37 üzerine çıktıklarını yılı 3.6 milyar euro ciroyla kapattıklarını söyledi. Bu yıl faaliyet halindeki 10 AVM’de yüzde 100 doluluk iddiasıyla yola çıktıklarını anlatan Belgü, “Perakendeci temkinli deniyor ama bu yılın ilk çeyreği iyi geçerse kendilerini tutamazlar. Yine mağaza açmaya hız verirler” dedi.

BOYNER’DEN ‘GEÇ KAPANALIM’ MEKTUBU
Avrupa’da yaşlanmış nüfus ve zenginliğin getirdiği rehavetle azalan tüketime paralel olarak AVM’lerin de erken kapandığına dikkat çeken Belgü, “Türkiye’de ise durum tam tersi. Markalar arayıp, ‘geç kapatalım’ diye talepte bulunuyor. En son Cem Boyner bize bir mektup yolladı. AVM’lerdeki kapanış saatlerinin ileri çekilmesini istedi. Türkiye’de inanılmaz bir potansiyel var” dedi.

PERAKENDEDE SATIN ALMALAR YERELLERDEN BAŞLADI
Ulusal ve uluslararası market zincirlerinin ‘satın alma yapabiliriz’ açıklamaları yavaş yavaş hayata geçmeye başladı. Tesco’nun Ardaş marketlerinin 21’ini satın almasından sonra 2011 Kasım ayında halka açılan Adese de İstanbul’da faaliyet gösteren Yunus Mağazalar Zinciri’nin İstanbul Anadolu Yakası’nda ve Kocaeli’nde bulunan 6 mağazasını bünyesine katarak yılın ilk hamlesini yapmış oldu. Bu yıl Kiler’in de yerel marka alması bekleniyor.

PARK BRAVO’NUN ORTAĞI LA SENZA’YI ALIYOR
Türkiye’de Debenhams, Starbucks, Mothercare, Debenhams, The Body Shop, Topman, Miss Selfridge gibi markaları ile faaliyet gösteren Kuveytli perakende grubu Al Shaya, Lion Capital’in elinde bulunan iç giyim markası La Senza’yı almaya hazırlanıyor. La Senza’nın 146 mağazasının 60’ını Lion Capital’den satın alan grubun başkanı Muhammed Al Shaya, “Bu portföyümüzü geliştirecek strate- jik bir adım” dedi. La Senza’nın danışmanı KPMG de satışı doğruladı.

PARK BRAVO İLE ŞİRKET KURDU
Park Bravo Grubu ile Türkiye’ye gelen La Senza’yı Shaya alırsa Park Bravo’nun distribütörlüğünün devam edeceği konuşuluyor. Park Bravo’nun sahibi Kamil Özçoban, Kuveyt merkezli Shaya Group ile 2011’in sonunda ortak bir şirket kurmuş ve Victoria’s Secret markasını Türkiye’ye getirmişti.

KRİZ MARKAYI ZORA SOKTU
Avrupa ‘daki ekonomik kriz İngiltere’de perakende sektörüne ciddi darbe indiriyor. Lion Capital adlı özel sermaye şirketinin 2006’da 100 milyon sterlin ödeyerek satın aldığı iç çamaşırı zinciri La Senza yeniden yapılandırmaya gitmek zorunda kalacağını duyurmuştu. Türkiye’nin de içinde bulunduğu 19 ülkede 55 uluslararası markayı yöneten Al Shaya ise La Senza’nın içinde bulunduğu durumu avantaja dönüştürdü.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar