Kişisel Site

cabadak_banner

Google’dan rekor ciro açıklaması

15 Temmuz 2011 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 635 Görüntülenme

Bu yılın ikinci çeyreğine ait finansal sonuçları açıklayan Google elde ettiği ciro ile yine düşmanlarını çatlattı. Larry Page, elde edilen cironun bir rekor olduğunu söyledi.

Google’dan yapılan açıklamaya göre bu yılın ikinci çeyreğini kapsayan 3 ay boyunca tam9.02 milyar dolarlık bir ciro elde edildi. Geçen senenin aynı dönemi ile kıyaslandığından %32’lik bir artışa tekabül eden bu rakamı açıklayan CEO Larry Page 9 milyar doları aşarak bir rekora imza attıklarını söyledi.

Google’dan rekor ciro açıklaması

Aynı dönemdeki net kar ise 2.51 milyar dolar olarak gerçekleşti. Geçen senenin ikinci çeyreğinde net kar 1.84 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net‘in haberine göre, Google bu cironun %69’unu kendisine ait sitelerden elde ederken, geriye kalan kısmı farklı kanallardan elde etti.

Ayrıca bir diğer önemli nokta da operasyon giderlerinin 1.99 milyar dolardan 2.97 milyar dolara çıkmış olması.

Rakamları açıklayan Larry Page ayrıca her gün Android kullanan 550.000 yeni cihazın kullanıma girdiğini açıkladı. Geçen ay bu rakam 500.000 olarak açıklanmıştı.

Android Market’ten indirilen uygulama sayısı da toplamda yaklaşık 6 milyara ulaştı.

Anlaşılan o ki Google’ın sektördeki hâkimiyeti giderek büyüyor ve arama motoru devi adeta bir para basma makinesinden daha hızlı çalışıyor.
(ShiftDelete.Net)

 

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
Yaz için geri sayım başladı. Hepimizin hayallerini berrak sular ve sımsıcak kumlu plajlar süslüyor. Bizler de sizi dünyanın dört bir yanındaki ünlü plajlara götürüyoruz. Aralarında İzlanda'daki gibi volkanik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış olanlar da var, simsiyah kumları olanlar da... Yazın tadını bu plajlarla ...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...

Yorumlar

  1. kata2nya sangat menarik…saya ucapkanterima kasih