Kişisel Site

cabadak_banner

Google+ nedir, ne işe yarar, Facebook ile farkı, özellikleri

28 Eylül 2011 | Yazar: admin | 2 Yorum Yapılmış | 739 Görüntülenme

Sosyal paylaşım ağlarının popülerliğinin had safhada olduğu zamanımızda facebook’a yeni bir rakip olarak Google+ çıkmış durumda. Peki Google+ projesi nedir, ne işe yarar, facebook ile benzerlikleri ve farkları neler?

Google+ google labs bünyesinde davetiye ile sınırlı üyelik olarak deneme aşamasında. O nedenle google+ pek çok değişikliği beklemek yanıltıcı olmayacaktır.

Öncelikle milyonlarca Facebook kullanıcısının topyekün Google+’a geçmesini beklemek hayal olur. Teknolojide ilk çıkanlar epey uzun süre üstünlüklerini korurlar. Tıpkı hotmail gibi. Her ne kadar Gmail getirdiği yeni özelliklerle epey bir kullanıcı kazandı ise de hotmail’den ayrılmayacak ciddi bir kitle de mevcut. Facebook da sosyal paylaşım alanında üstünlüğünü çok ciddi bir rakip çıksa bile epey uzun süre koruyabilir.

Google Plus Nedir, Nasıl Üye Olunur?Facebook myspace’e göre kullanıcı sayısı ve olanakları ile bariz bir üstünlüğe sahip. Peki Google+ yeni bir başarı öyküsü olabilir mi? Facebook’ta olmayıp da Google+ da ne olabilir? Yeni bir sosyal paylaşım ağına ihtiyaç var mı?

Facebook başarılı olduğu kadar kendinden nefret eden bir kitleye de sahip. Gelmiş geçmiş bütün tanıdıkları “arkadaş” sınıflandırmasına tabi tutması en büyük eksikliklerinden. Google+ projesi en çok bu nedenle ortaya çıkmış durumda. Peki google+ özellikleri neler? Facebook ve google+ farkı nedir?

Mevcut durumda sadece davetiye ile üyelik kabul eden google+ facebook’tan farklı olarak tanıdıklarınızı gruplar halinde sınıflandırmakta. Circle denen bu dairelerde farklı gruplar ile farklı şeyleri paylaşabiliyorsunuz.

Hang-out denen bir özellik ile planlanmamış tanışıklıklar Google+’da ve internette yeni bir özellik olarak karşımıza çıkmakta. Cep telefonunuzla çektiğiniz video ve resimler otomatikman google+’a yüklenmekte ve size kiminle neyi paylaşmaya karar vermek kalmakta. Google+ şu sıralar ilginizi çeken şeyleri belirttiğinizde size beğeneceğinizi umulan paylaşımlar göndermekte. Google+ grup halinde chat-sohbetine olanak sağlamakta böylece gerçek hayat benzeri bir sosyalleşme imkanı sunuyor. Facebook’tan farklı olarak google+ tanıdıklarınızı bulmanızda size yardımcı olmakta. Facebook’a yeni girenler tek tek isim yazmak zorunda kalıyorken google+ bu işi kolaylaştırmakta.

Google+ ne işe yarar diyenlere söyleyebileceğimiz başlıca özellikler bunlar. Google+’ın başarısını zaman gösterecek.
Nihayetinde devlerin büyüklüğü aslında onlardan nefret etsek bile hala onlara ihtiyaç duymamızdan geliyor. Apple’dan nefret etseniz bile iphone’un üstünlüğü tartışılamıyor. Windows’u sevmeseniz bile kullanmak durumunda kalıyoruz. Facebook da bu durumda mı acaba? Google firması da tıpkı Apple ve ürünleri gibi başarılı bir teknoloji devi. Pek çok yetişmiş beyin mesaisini Google için harcamakta, elbette bütün bu gayretler boşa gitmeyecek.

Alıntı: www.firsatcenneti.com

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...

Yorumlar

  1. randki uk dedi ki:

    well completed .