Kişisel Site

cabadak_banner

Google, televizyona rakip olmak için kolları sıvadı

8 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 632 Görüntülenme

Google YouTube için yapacağı yeni yatırımla sitede birbirinden orijinal programların sunulacağı yeni kanallar oluşturmayı hedefliyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Google Web’e yönelik içerik üretimi için kolları sıvadı. Arama devi bu bağlamda YouTube’da orijinal programların sunulması için 20 özel kanal oluşturmayı hedefliyor. Bu kapsamda 100 milyon doları gözden çıkaran arama devi, özel kanallar sayesinde Netflix gibi kendi video programlarını yaratmayı ve TV’ye rakip olmayı hedefliyor.

Özellikle web ve YouTube’a özel düşük bütçeli programların tasarlanacağı yeni yapıda içeriğin reklamla desteklenmesi söz konusu. Halihazırda kazançlı bir reklam sistemi olan YouTube’un bu yeni yapıyla büyük bir revizyon yaşayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Yeni programlar yaratmak için henüz yatırıma başlamayan Google’ın bu kapsamda Hollywood’un en bilinen ajanslarıyla iletişime geçtiği ve fikir alışverişinde bulunduğu biliniyor. Yapımcı şirketler ve yönetmenlerle eninde sonunda masaya oturacak olan arama devinin içerik üretimine ne zaman başlayacağı henüz bilinmiyor.

Web bağlantılı ekranların oturma odalarına yavaş yavaş girmesi ve ev eğlence sistemlerinin artmasıyla Google’ın televizyon yayınına yönelik çabaları doğru bir aksiyon olarak öne çıkıyor. Ancak webe özel orijinal içerik üretimi; kablolu TV, uydu yayını gibi izleyiciye birbirinden farklı seçenek sunan alternatif kanalları zora sokacağa benziyor.

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...

Yorumlar