Kişisel Site

cabadak_banner

Google’ı Vuran Yanlışlık!

19 Ekim 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 479 Görüntülenme

Google’ın hiç beklemediği bir anda yaşanan hata, internet devini çok kötü vurdu!

Öyle görünüyor ki dışarıdan bakıldığı zaman mükemmeli başarıyormuş gibi gözüken firmalar, çoğu zaman büyük zorluklara göğüs geriyorlar. Bu durumun en net şekilde görüldüğü durumlardan bir tanesi de, Google’ın geçtiğimiz gün “kazayla” açıklanan finansal durumunda yaşandı.

Google’ın henüz yayınlamayı düşünmediği son çeyrek raporu yanlışlıkla erken açıklanınca olanlar oldu. Rapora göre Google, son çeyrekte önemli bir gelir kaybı yaşamış durumda.

Yanlışlıkla açıklanan ve bir anda Google’ın elini kolunu bağlayan rapor, piyasalarda panik havası yaratmak için yeterli oldu. Google’ın hisseleri, Perşembe günü itibariyle önemli bir düşüş yaşadı.

Google’ın çalıştığı ticari yayın firması RR Donnelley, gereğinden erken bir açıklama yaparak bu duruma çanak tutmuş oldu. Açıklamanın ardından “NASDAQ”da, yani Amerikan borsasında Google ile ilişkili tüm alım satımlar durduruldu.

Google’dan yapılan açıklama ise, durumu doğrular nitelikteydi: “Şimdilik NASDAQ üzerindeki ticaretimizi durdurduk ama gereken finansal bilgiler tam anlamıyla yerli yerine oturduğunda işlemlerimize devam edeceğiz.”

Benzer Yazılar

Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...
alis veris
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD)'e göre, perakendenin geleceği e-ticarette. E-ticaret sektörü de her yıl ortalama yüzde 30 oranında büyüyor.   700 milyar TL büyüklüğünde olan perakende sektörünü de büyütüyor. E-ticaret siteleri, ciro bazlı mağaza sıralamasında yukarılara doğru tırma...
turkcell-internet
Turkcell bedava internet paketleri her daim devam etmekte ve kullanıcılar tarafından çok rağbet görmektedir.  Hız ve çekim gücü bakımından Türkiye' 1 numara olan Turkcell  her  sık sık bedava internet imkanı sağlamaktadır.  Turkcell 1994 senesinden beri mobil iletişim (GSM) alanında hizmet veren yerli bir şirket...

Yorumlar