Kişisel Site

cabadak_banner

Gülşehir TOKİ’de Başvurular Sona Erdi

9 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 283 Görüntülenme

Toplu Konut İdaresi’nin Nevşehir’in gülşehir ilçesinde yaptıracağı konutlar için kayıt süresi doldu.

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde yapılması planlanan 244 konutluk Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konut projesine 290 başvuru yapıldı.

Belediyeden alınan bilgiye göre, dün sona eren başvurular sonucunda TOKİ tarafından Gülşehir’e yapılacak olan toplamda 244 adet toplu konutlara, 84 metrekarelik daireler için 220 kişi, 120 metrekarelik daireler için ise 70 kişi başvuru yaptı.

Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, yaptığı açıklamada, projeye gösterilen ilgiden dolayı Gülşehirlilere teşekkür etti.

Yapılacak toplu konutların hayırlı olması dileğinde bulunan Başkan Dursun, 244 konut yapmak için yola çıktıklarını ancak, uzatılan 2. başvuru süresinde 290 vatandaşın başvuru yaptığını söyledi.

Başvuruların tamamını değerlendireceklerinin garantisini veren Başkan Dursun, TOKİ ile görüştüklerini, başvuru sayısının çok olmasının projede bir değişikliğe gidilmesi anlamına gelmediğini belirtti. Sadece bir kakaç blok daha ilave edileceğini dile getiren Dursun, TOKİ için oldukça geniş bir arazi hazırladıklarını ve bu araziye yaklaşık bin konut yapılabilineceğini kaydetti.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar