Kişisel Site

cabadak_banner

Güzellik yarışmasının kişisel gelişimime büyük katkısı oldu

4 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 533 Görüntülenme

2012 Miss Turkey seçilen Açelya Samyeli Danoğlu, yarışmaya katıldığı için çok memnun. “Artık insanlarla daha rahat iletişim kurabiliyorum. Güçlü bir insan olduğumu keşfettim. Önceden her şeyi anneme sorardım oysa ki” diyen Danoğlu oyunculuk içinse “Önce eğitim” diyor.

Açelya seni 2012 Miss Turkey olarak tanıdık. Nereden aklına geldi bu yarışmaya katılmak?

Açıkçası hiç aklımda yoktu ama ailem hep çok istiyordu.

Tam tersi olur genelde… Aileler karşı çıkar, sen mücadele edersin…
Onlar mücadele etti ben katılana kadar. Ben yine okuldan sonra eve gidip ödevlerimi yapıyordum. Babam “Star TV’de başvuru başlamış, bu sene katıl sen de” dedi. Sonra fikirlerine değer verdiğim insanlara da sordum.

Bu bir cesaret değil mi?
Kesinlikle…Bu gerçekten özgüven ve cesaret… Gerçekten çok güzel olabilirsin ama bu cesaretin olmayabilir.

Çok fazla özgüvenli bir tip misindir?
Aslında tam tersi… Utangaç, çekingen bir insandım. Kendime güveniyordum ama çok fazla da değil… Kampın başlarında bu konuda konuşmalar oldu organizatörle… “Biraz kendine güven. Sende tüm malzemeler var ama çok içine kapanıksın” dedi. Yarışmadan sonra da değişen çok bir şey olmadı işin açıkçası, özgüven patlaması yaşamadım. Tabii artık eskisine göre kendime daha çok güveniyorum.

Kadınlar normalde birbirini kıskanır, bu bir de yarışma. Kavgalar, dövüşler oluyor muydu?
Kavgalar, dövüşler olmadı açıkçası… Yarışmaya girmeden önce bazı arkadaşlarım “Kesin sandalyeni çekerler, topuğunu kırarlar” dedi. Ama sadece ufak tefek sürtüşmeler oluyordu.

‘Almanca mütercim tercümanlık okuyorum’

Kaç yaşındasın Açelya?
20 yaşındayım… 5 Kasım’da 21 olacağım. 91’liyim ben… Almanya’da doğdum, büyüdüm. Babam Uzunköylü, annem Hayrabolulu

Almanya’da doğdun, büyüdün. Ne zaman geldin Türkiye’ye?
7-8 sene önce döndük. Ailem de Tekirdağ’da… Ben de üniversiteyi kazandığım için İstanbul’a yerleştim.

Ne okuyorsun?
Mütercim tercümanlık okuyorum. Almanca.

Tabii sen de modaya uyuyorsun değil mi; dizilerde hemen rol aldın?
Evet. Orkid reklamı var. O kampanyayla bağlantılı “Hayat bir podyum, güvenle yürüyorum” sloganıyla yürütülen bir kampanya. O kampanyayla bağlantı Muhteşem Yüzyıl dizisinde iki bölüm oynadım. Orada da “Ben kendime güvendim, dizide oynadım, siz de uygulamaya katılın siz de oynayın” diye bir şey var… Şimdi de teklifler geliyor ama ben inanıyorum ki eğitim almadan yapılacak bir şey değil.

Güzel bir çocuk muydun?
Benim ismimi Esmeray koyacakmış babam ama sarışın, mavi gözlü doğmuşum. Herkes “Çocuk mankenliği yapsın” diyormuş.

Kime benziyorsun?
Boyumu babamdan almışım, yüzümü de anneme benzetirler.

‘Annemi sık sık arar ve ne giysem, ne yapsam diye sorardım’

Çok güzelsin, insan sana bakarken gözlerini alamıyor. Gözlerinden ziyade bakışların çok güzel… Bu kadar güzel olunca da tabii ki diziye veya sinemaya yöneliyorsun

Dediğim gibi öncelikle ben hiçbir şeyin eğitimini almadan yapmak istemiyorum. Yaparsam iyi yapayım, iyi yorumlar alayım istiyorum. O yüzden öncelikle eğitim alacağım. Ondan sonra da yararlı şeyler yapmak istiyorum. Mesela hayvanları çok seviyorum. Şu an Kurban adlı köpek var, bilmiyorum duydunuz mu? İlaç ve mama aldım. Bu hafta arkadaşlarla gideceğiz.

Sana şimdi gelip sorsalar, yeniden yarışmaya katılır mısın?
Evet. Çünkü ben, ödül var diye katılmadım. Çok şükür ailem küçüklüğümden beri hiçbir şeyin eksikliğini yaşatmadı… Yarışmanın bana kişisel gelişim açısından çok büyük katkıları oldu. Artık insanlarla daha rahat iletişim kurabiliyorum. Kendime güvenim kesinlikle çok arttı… Aslında ne kadar güçlü bir insan olduğumu keşfettim. Çünkü daha önce ailemden uzakta yaşasam da (onlar Tekirdağ’da ben burada) hep annemle konuşarak, “Anne ne giysem? Anne ne yapsam?” diye sorardım. Artık pek çok şeyin üstesinden gelebiliyorum.

‘Yakından daha güzelmişsin’ diyorlar

Düzenli spor yapıyor musun?
Yapıyorum. Almanya’da 2-3 sene boyunca voleybol oynadım. Yazın da plaj voleybolu, basketbol sık sık oynarız. Ayrıca yüzüyorum, hentbol da oynadım. Türkiye’de çok fazla vaktim olmadığı için genelde fitness salonundayım.
Tacı olan bir güzele nasıl iltifat edilir? Çok güzelsiniz denmez herhalde değil mi; saçma olur sanki…
Öyle değil. İnsan duyunca mutlu oluyor, ben mutlu oluyorum.

Çok güzelsin dendiği zaman hâlâ mutlu oluyor musun gerçekten?
Oluyorum. Mesela Nişantaşı’nda yürürken geliyorlar. “Bence son yıllarda seçilen en güzel Miss Turkey sensin” ya da “Yakından daha güzelmişsin” diyorlar, O zaman daha çok seviniyorum. Bir de özellikle senin değer verdiğin biri söyleyince… Annem, babam söylediğinde hâlâ seviniyorum.

pazarvatan.gazetevatan.com

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar