Kişisel Site

cabadak_banner

Hakkari Çukurca’daki şehitlerin isimleri belli oldu

19 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.280 Görüntülenme

Çukurca’daki Şehitlerin isimleri belli oldu. Hakkari Çukurca’da hayatını kaybeden 24 şehitin isimleri açıklandı.

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki askeri birlikteki çatışmalar sonucu şehit olan askerlerin isimleri belli oldu. Terör örgütü PKK tarafından Çukurca’da bulunan askeri birliklere gerçekleştirilen saldırı sonucu 24 askerimiz şehit oldu.

Türkiye, Hakkari Çukurca’daki saldırıyı böyle kınadı

İçişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şehitlerin isimleri şöyle:

 1. “Jandarma Üsteğmen Murat Bek (Yozgat)
 2. Jandarma Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer (Konya)
 3. Piyade Astsubay Bilal Özcan (İstanbul)
 4. Piyade Uzman Çavuş Halil Özdoğru (Sinop)
 5. Piyade Uzman Çavuş Mustafa Aslan (Çorum)
 6. Piyade Uzman Onbaşı Reşit Ercan (Elazığ)
 7. Piyade Çavuş Koray Özel (Adana)
 8. Piyade Çavuş Yunus Yılmaz (Ankara)
 9. Piyade Çavuş Birol Elmas (Sakarya)
 10. Piyade Onbaşı Mesut Cengiz (Hatay)
 11. Piyade Onbaşı Mesut Kazanç (Erzurum)
 12. Piyade Onbaşı Yavuz Çoban (Aksaray)
 13. Piyade Onbaşı Fikret Özer (Samsun)
 14. Piyade Onbaşı Hüseyin Güldal (Kocaeli)
 15. Piyade Onbaşı Soner Ateşsaçan (Artvin)
 16. Jandarma Er Eyüp Çolakoğlu (İstanbul)
 17. Piyade Er İdris Çam (Kahramanmaraş)
 18. Piyade Er Fevzi Kazak (Gaziantep)
 19. Piyade Er Mehmet Çetin (Aydın)
 20. Piyade Er Süleyman Kalkan (Isparta)
 21. Piyade Er Ahmet Tunçer (Bitlis)
 22. Piyade Er Mehmet Ağgedik (Elazığ)
 23. Piyade Er Ramazan Akın (Ağrı)
 24. Piyade Er Ufuk Bozkurt (Kırklareli)

ANKARA / Yunus Yılmaz

Hakkari’deki hain terör saldırısında şehit olan er Yunus Yılmaz’ın Ankara’daki baba ocağına ateş düştü.

“ZEHİR ZIKKIM OLSUN”
Hakkari’deki hain saldırıda er Yunus Yılmaz’ın şehit olduğu haberini alan yakınları Pursaklar ilçesinde bulunan baba evine akın etti. Şehit babası Hasan Yılmaz, BDP’li milletvekillerine seslenerek, “Onların devletten aldığı maaş zehir zıkkım olsun, haram olsun. Allah bana bir imkan verirse, devlet bana bir imkan verirse gidip onları mecliste taramak istiyorum, öldürmek istiyorum. Bu devletin, bu milletin parası o 36 milletvekiline haram olsun, zehir zıkkım olsun. Yoksa benim bebelerim bu vatan feda olsun. Onlara zehir zıkkım olsun bu milletin parası” dedi. 4 kardeşten biri olan Yunus Yılmaz’ın terhisine 4 ay kaldığı öğrenildi.

yunus-yilmaz-2.jpg

ELAZIĞ / Reşit Ercan

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Reşit Ercan’ın (25), Elazığ’ın Kovancılar ilçesine bağlı Yarımca beldesindeki evinde yas var.
Fatih Mahallesi’ndeki iki katlı kerpiç evde yaşayan aileye, Ercan’ın şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından verildi.

Ercan’ın oturduğu eve büyük bir Türk bayrağı asılırken, şehidin eve gelen bazı yakınları baygınlık geçirdi.

Kovancılar Kaymakamı Selçuk Aslan da eve gelerek şehit Ercan’ın babası İsrafil Ercan’a başsağlığı diledi.

6 çocuklu ailenin en küçüğü olduğu belirtilen Ercan’ın 15 gün önce izne geldiği, izindeyken amcasının kızıyla nişanlandıktan sonra Çukurca’ya döndüğü öğrenildi.

resit-ercan-ailesi.jpg

İSTANBUL / Asteğmen Bilal Özcan

Hakkari Çukurca’da 24 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 18’sinin yaralandığı terör saldırısında hayatını kaybeden Asteğmen Bilal Özcan’ın komşuları göz yaşı döktü. Şehit asteğmenin ailesinin Bilecik’te olduğu öğrenildi.

Hakkari Çukurca’da şehit düşen asteğmen Bilal Özcan’ın 2 yıllık evli olduğu öğrenildi. Şehit Bilal Özcan’ın Beylikdüzü merkez mahallesi 108. sokaktaki baba evine şehadet haberi getiren askeri yetkililer annesi-babasısı memleketleri Belecik’te olduğu için, haberi ulaştıramadan geri döndü. Şehit asteğmenin eşinin ise annesinin evinde olduğu öğrenildi. Şehidin evinin önünde bekleyen komşuları ise göz yaşı dökerek, “Bilal Özcan çok iyi bir insandı. Annesinin sözünden asla çıkmazdı. Çocuklara karşı çok iyiydi. Allah rahmet etsin.” şeklinde konuştu.

Şehit asteğmen Özcan’ın komşusu Fatma Cantav da, kendi oğlunun da Bingöl’de asker olduğunu belirterek, “Allah hepsinin yardımcısı olsun. Benim oğlum da Bingöl de asker ve çok tedirginim.” dedi.

bilal-ozcan.jpg

İZMİT / Hüseyin Güldal

Hakkari’de meydana gelen saldırıda şehit düşen askerlerden birinin Karamürselli Hüseyin Güldal olduğu öğrenildi.

Güldal’ın Karamürsel Yalakdere’de ikamet ettiği, terhisine 6 ay kaldığı bildirildi.

huseyin-gundal.jpg

KAHRAMANMARAŞ / Piyade Çavuş İdris Çam

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş İdris Çam’ın (21) Kahramanmaraş’taki evinde yas var.

Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Ahmet Turgay İmamgiller ve askeri yetkililer İdris Çam’ın şehit haberini merkeze bağlı Döngele beldesinde yaşayan ailesine verdi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından şehidin yakınları Ali Çam’ın evine geldi. Bu arada şehidin yakınları fenalık geçirdi. Şehit babası Ali Çam, gazetecilere yaptığı açıklamada, ”Vatan sağolsun. Oğlumla ayın 14’inde konuşmuştuk. 19 Ekim’de operasyona çıkacağını söylemişti” dedi.

eylem.jpg

Bu arada şehit kardeşinin fotoğraf albümüne bakan ağabey Cuma Çam gözyaşlarına hakim olamadı. Kardeşinin terhisine 38 gün kaldığını söyleyen Çam, ”Kardeşimle dün konuşmuştum. İyiyiz diyordu. Ben arar hep terhisine kaç gün kaldığını söylerdi. Acımız çok büyük” diye konuştu.

Çam’ın 6’sı kız 10 kardeşinin olduğunu ve askere gitmeden önce bir fabrikada çalıştığı öğrenildi.

ELAZIĞ / Er Mehmet Ağgedik

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan er Mehmet Ağgedik’in (21) Elazığ’daki evinde yas var.

Ağgedik’in şehit olduğu haberi 8. Kolordu Komutanlığından askeri yetkililer tarafından, Olgunlar Mahallesi Atatürk Caddesi’nde yaşayan ailesine verildi.

Şehit haberinin duyulmasının ardından komşuları tarafından apartmana Türk bayrakları asılırken evi ziyaret eden bazı yakınları fenalaştı.

Ağgedik’in babası Bekir Ağgedik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ”Vatan sağolsun ne yapalım başka bir şey yok” dedi.

En son pazartesi günü görüştüğü oğlunun 8 aylık asker olduğunu ifade eden Ağgedik, ”Milletimizin başı sağ olsun ne yapalım. Yeter bu artık” diye konuştu.

Ağgedik’in 3 kardeşin en büyüğü olduğu, askere gitmeden önce bir avukatın yanında çalıştığı, yaz mevsiminde Ağın ilçesinde dedesine tarlada yardım ettiği öğrenildi.

SİNOP / Uzman Çavuş Halil Özdoğru

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki hain terör saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Halil Özdoğru’nun (41), Sinop’taki baba evine ateş düştü.

Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mehmet Erkan Arıkan, Uzungürgen köyünde yaşayan ailesine oğullarının şehit olduğu haberini verdi.

Acı haberi duyan şehit uzman çavuşun yakınları fenalık geçirdi. 5 kardeşin ikincisi olan şehit Uzman Çavuş Özdoğru’nun Çukurca’dan önceki görev yerinin Afganistan olduğu ve kısa süre önce Çukurca’ya gittiği öğrenildi.

Güçlükle ayakta durduğu gözlenen şehidin babası Osman Özdoğru, oğluyla en son bir ay önce görüştüğünü belirterek, ”Vatan sağolsun, Allah geride kalan askerlerimize uzun ömürler versin, terörle mücadele gücü versin” dedi.

Oğlunun kısa süre önce memleketi Sinop’a izne geldiğini ifade eden anne Şehriye Özdoğru da, ”Oğlum Afganistan’da görevliydi. Yeni gelmişti Afganistan’dan. İzne geldiğinde az kaldı, daha doyamadan yeni görev yeri Hakkari’ye gitti, şimdi şehit oldu” diyerek ağıt yaktı.

Şehidin evli ve 3 çocuk babası olduğu, ailesinin ise kent merkezindeki askeri lojmanlarda yaşadığı öğrenildi.

KONYA / Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde sınırdaki askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırı ardından çıkan çatışmada şehit olan 36 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Konya’nın Akşehir İlçesi’ndeki babasının evine ateş düştü. Evli ve 2 çocuk babası olan astsubay Geçer’in, bir yıl önce babasını kaybettiği belirlendi.

YOZGAT / Üsteğmen Murat Bek

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesin’de askeri birliğe teröristlerin ağır silahlarla saldırısı sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Üsteğmen Murat Bek ile ilgili acı haber, ailesine oturdukları Yozgat’ın Söğütlüyayla Köyü’nde verildi.

Yozgat Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar, beraberinde İl Müftüsü Nuh Korkmaz ve sağlık ekibiyle birlikte bugün saat 09.15’de gittikleri Söğütlüyayla Köyü’nde oturan aileye acı haberi verdi. Jandarma ekiplerinin evin önünde durduğunu gören anne Elmas Bek, oğlunun şehit olduğunu anlayarak sinir krizleri geçirdi. Acılı anne, haberi almadan evden çıkıp koşarak, Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz’e sarılıp yere yığıldı. Jandarmaları gören baba Abdullah Bek ise evin merdivenlerine düşüp sinir krizi geçirdi.

Kendini yere bırakan acılı anne Elmas Bek’i sağlık ekibi güçlükle sakinleştirdi. Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkılan acılı anne Elmas Bek oğlunun ardından ağıt yakarak gözyaşı döktü. Şehit Üsteğmen Murat Bek’in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi.

murat-bek.jpg

murat-bek1.jpg

İSTANBUL / Er Eyüp Çolakoğlu

İstanbul’daki annesine dün akşam izne gelmeyi planladığını söyleyen Şehit Er Eyüp Çolakoğlu’nun görev yaptığı birlik bu telefon görüşmesinden bir kaç saat sonra saldırıya uğradı.

Hakkari Çukurca’daki 26 güvenlik görevlisinin şehit olduğu hain saldırıda hayatını kaybeden Er Eyüp Çolakoğlu’nun İstanbul Avcılar’daki evine acı haber ulaştı. Saldırının ardından Çolakoğlu’nun Avcılar’daki evine gelen askeri yetkililer

şahadet haberini aileye verdi. Şehit erin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna Türk bayrağı asıldığı ve yakınlarının başsağlığına geldikleri görüldü. Şehit er Çolakoğlu’nun üvey babası Yaşar Ergin, Eyüp’ün dün akşam annesiyle konuştuğunu söyledi. Ergin, “ Annesiyle dün akşam telefonla konuşmuş. Yakın zamanda izine geleceğini söylemiş. Ama şehadet haberi geldi” dedi.

AKSARAY / Jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban

21 yaşındaki jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın, memleketi Aksaray’daki baba ocağına ateş düştü. Şehit onbaşı Çoban’ın terhisine 5 ay kaldığı öğrenildi.

Şehit jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın acı haberi, ailesine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar tarafından sağlık ekibi eşliğinde verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 4 çocuk annesi 50 yaşındaki Dürdane Çoban, sinir krizi geçirdi. Dürdane Çoban, hazırda bulunan sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şehit Çoban’ın kamyon şoförü olan babası 50 yaşındaki Ekrem Çoban’ın ise işte olduğu belirtildi.

Askerden önce şoförlük yapan ve terhisine 5 ay kalan şehit Yavuz Çoban’ın, bekar olduğu, kız kardeşinin nişanlısı er Cengiz Ertuğrul’un ise Hakkari’de vatani görevini yaptığı öğrenildi. Şehit Çoban’ın cenazesinin yarın Aksaray’da toprağa verilmesi bekleniyor.

SAKARYA / Jandarma Çavuş Birol Elmas

Hakkâri Çukurca’daki terör saldırısında şehit olan askerlerden birinin Sakaryalı Jandarma Çavuş Birol Elmas olduğu bildirildi.

Elmas’ın, Adapazarı ilçesi Karakamış mahallesindeki evine acı haber ulaştırıldı. Acı haber, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas’a verildi. Anne Elmas, haberi alınca sinir krizleri geçirdi, kendisini yerden yere attı. Mübyen Elmas, bayılması üzerine sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.

Birol Elmas’ın askerliğini tamamlamasına 120 gün kaldığı öğrenildi. Birol Elmas’ın Kocaeli’de çiftçilik yaptığı kaydedildi. Elmas’ın, biri kız üç kardeş, kardeşlerinden birinin engelli olduğu, babasını da daha önce kaybettiği öğrenildi.

ADANA / Jandarma Er Koray Özel

Jandarma Er Koray Özel’in acı haberi, memleketi Adana’nın Feke İlçesi’ndeki ailesini yasa boğdu.

Feke’ye bağlı Süphandere Köyü’nde oturan ve terhisine 50 gün kaldığı öğrenilen Jandarma Er Koray Özel’in şehit olduğu haberini sabah saatlerinde alan anne 43 yaşındaki Elif Özel, sinir krizi geçirdi. 2 çocuğundan erkek olanını kaybeden Elif Özel’e eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Sakinleştirici iğne yapılan Özel’i yakınları teselli etmeye çalıştı.

Orman işçisi olan baba 47 yaşındaki İdiris Özel’in ise bölgenin ormanlık alanında çalıştığı öğrenilince, yakınları acı haberi vermek için yanına gitti. Bu arada şehidin tek katlı ahşap evinine gelen yakınları ve köylüler ise teröre tepki gösterdi.

Feke Kaymakamlığı’na vekalet eden Saimbeyli Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, Feke Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Akgün Baydar, Feke Belediye Başkanı MHP Ahmet Sel de eve gelerek aileye taziye dileklerinde bulundu.

ISPARTA / Süleyman Kalkan

Hakkâri’nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde güvenlik güçlerine PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırılarda şehit olan 26 askerden birinin, Ispartanın Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü kasabası nüfusuna kayıtlı Süleyman Kalkan olduğu bildirildi.

Acı haberi, Sücüllü kasabasına gelen kaymakamı, ilçe müftüsü ve jandarma ekiplerinin vermesiyle öğrenen aile, yasa boğuldu.

ÇORUM / Mustafa Aslan

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Aslan’ın evinde yas var. Çorum Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin merkez Harmanlar 2. sokakta yaşayan yakınlarına acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Samiye Aslan ile baba Ali Aslan gözyaşlarına hakim olamadı. Evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Çorum’da yaşayan eşi Pınar Aslan’da gözyaşlarına boğuldu. Garnizon Komutanlığı yetkililerince evin camına Türk Bayrağı asıldı.

KIRKLARELİ / Piyade Er Ufuk Bozkurt

Çatışmada şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt’un Kırklareli’nin Vize ilçesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.

Oğulunun şehit haberini alan baba Fedai Bozkurt, gözyaşlarına hakim olamayıp, ‘Oğlum oğlum gitti’ diye feryat ederek baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği baba Bozkurt, daha sonra ambulansa alındı.

SAMSUN / Fikret Özer

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Çavuş Fikret Özer’in evinde yas var.

Samsun Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin Atakum İlçesi’nde yaşayan ailesine acı haberi verdi.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne İnci ve baba Celal Özer gözyaşlarına hakim olamadı.

3 kardeşin en büyüğü olan ve 8 ay önce askere gittiği öğrenilen şehidin babası Celal Özer, hainlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

”Saat iki gibi oğlumun şehit olduğu haberi geldi. En son dün akşam telefonla görüştüm. ‘Göreve çıkacağız baba’, sekiz gün arayamam’ dedi. Aziz Türk milleti sağolsun. Hainlere fırsat verilmesin. Hainlerin biran önce işlerinin bitirilmesi lazım.”

Şehidin evine Atakum İlçe Kaymakamı Salim Demir, Merkez Komutanı Piyade Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, İlçe Müftüsü Adem Sayılır ve yakınları taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin evinin bulunduğu apartmana da Türk bayrağı asıldı.

askerler.jpg

 

HAKKARI’NIN CUKURCA ILCESINDEKI TEROR SALDIRISINDA SEHIT OLAN ASKERLER: (UST SIRA SOLDAN SAGA) JANDARMA ER EYUP COLAKOGLU, PIYADE UZMAN CAVUS HALIL OZDOGRU, PIYADE UZMAN ONBASI RESIT ERACAN, PIYADE ER MEHMET CETIN, PIYADE ER FEVZI KAZAK, PIYADE ER SULEYMAN KALKAN, (2. SIRA SOLDAN SAGA) PIYADE ONBASI YAVUZ COBAN, PIYADE ER UFUK BOZKURT, PIYADE ONBASI MESUT CENGIZ, PIYADE ER MEHMET AGGEDIK, PIYADE ER IDRIS CAM, PIYADE ONBASI FIKRET OZER, (3. SIRA SOLDAN SAGA) PIYADE CAVUS KORAY OZEL, PIYADE UZMAN CAVUS MUSTAFA ASLAN, JANDARMA USTEGMEN MURAT BEK, PIYADE ONBASI HUSEYIN GULDAL, PIYADE ONBASI MESUT KAZANC, PIYADE CAVUS YUNUS YILMAZ., (ALT SIRA SOLDAN SAGA) JANDARMA KIDEMLI BASCAVUS IBRAHIM GECER, PIYADE CAVUS BIROL ELMAS, PIYADE ONBASI SONER ATESSACAN, PIYADE ER RAMAZAN AKIN, PIYADE ASTEGMEN BILAL OZCAN VE ER AHMET TUNCEL (ANADOLU AJANSI) (20111019)

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
  Uzun süredir İnternet üzerinden alışveriş yapmak en uygun fiyatlarla en iyi ürünleri almak anlamına gelmektedir. En uygun fiyatlara nasıl alışveriş yapacağınızı iyi bir araştırma ile güvenli mağazalardan alışveriş yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun için yıllardır güvenle hizmet veren www.net-alisveris....

Yorumlar