Kişisel Site

cabadak_banner

Herkes Kıvanç’ınkinden istiyor !

17 Eylül 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.440 Görüntülenme

Guisela Rhein Kıvanc Tatlıtug resimleriKıvanç ne giyse yok satıyor, ek üretime başlandı.

Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı reklam filmleriyle marka bilinirliği ve satış açısından olumlu geri dönüşler alan Mavi, 2011 Sonbahar-Kış sezonunda da ünlü oyuncuyla çalışma kararı aldı. Yeni filmin tanıtım etkinliğinde görüştüğümüz Mavi Genel Müdürü Cüneyt Yavuz, “Kıvanç’ın üzerinde ne varsa, o ürünler en geç 1 haftada tükeniyor. Reklam ve afişlerde kullandığı parçalar için bekleme listeleri oluşuyor” dedi.

‘ALTIN ÇAĞIMIZI YAŞIYORUZ’

Yavuz, kimi zaman bu ürünlerden ek üretim yaptıklarını ifade ederek, “Telefon ve mağazalarımız aracılığıyla isim yazdıranlar bazen listeleri 5 bin kişiyi aşan boyutlara taşıyor. ‘Kıvanç giydi; 5 bin satar’ dediğimiz ürünlerden sürekli talep edilince bazen yeniden ürettiğimiz oldu. Aynı şey reklamdaki diğer oyuncu Guisela Rhein için de geçerli. Mesela, son reklamdaki trençkotun yok satacağını biliyoruz” diye konuştu. Yeni filmde özel premium jean koleksiyon Mavi Amerika’ya vurgu yapıldığını belirten Yavuz, şık-modern olarak konumlandırılan ve fiyat olarak bir üst segmentte yer alan koleksiyonun satışlarında önemli artış olduğunu vurguladı.

Kuzey Guney Kivanc Tatlitug Cok Sev Reklamı İzle
AVRUPA’DA İKİ KAT BÜYÜDÜK

Yavuz, şöyle devam etti: Bu ürün kategorisi, yoğun olarak ABD’de satılıyordu ama son dönemde Türkiye’ye de yavaş yavaş adapte oldu. 2 sezonda, Kıvanç’ın rol aldığı reklamların da katkısıyla toplam satışımız içindeki payı yüzde 30’a ulaştı. Adet bazlı ürün satışı olarak yüzde 100’ün üzerinde artış var. Mavi olarak, genelde de altın çağımızı yaşıyoruz diyebilirim. 2008-2011 arası iki kat büyüdük. Tatlıtuğ ile 3’üncü sezonumuz ve toplam 1.5 yıl oldu. Avrupa’da da iki kat büyüdük. Tabii operasyonumuz biraz daha küçük ama yatırım yapıyoruz. Daha büyüyeceğiz. Almanya’da jean satışında 1 milyona yaklaştık. Rusya’da da komple yenileniyoruz.”

‘Çok yaşa’ yerine ‘Çok sev’ slogan olur

Etkinliğe katılan Kıvanç Tatlıtuğ da Mavi ile çalışmanın kendisi için çok özel olduğuna dikkat çekerek, kendini ailenin bir üyesi gibi hissettiğini söyledi. Tatlıtuğ, Ali Taran imzası taşıyan reklamda, sevgilisine ‘Çok yaşa’ yerine ‘Çok sev’ demesiyle ilgili, “Oynarken de bu söylem hoşuma gitti. Bu bir slogan olacak gibi hissediyorum” dedi.

‘Çantaya bak’ dedik satışlar patladı

Kivanc Tatlitug

Kıvanç Tatlıtuğ’un oynadığı ilk reklamda yer alan “Vay, vay, vay. Çantaya bak” söyleminden sonra, Mavi’nin çanta satışlarında patlama olduğunu kaydeden Cüneyt Yavuz, “Biz bu kadar çanta satabileceğimizi düşünmemiştik. Satışlarımız ikiye katlandı. Şimdi, daha çok üretiyoruz ve vitrine daha fazla çanta modeli koyuyoruz. Talep kesilmedi” dedi. Mavi’nin kabuk değiştirmeye devam ettiğini ifade eden Yavuz, “Artık Uzakdoğu’daki fuarlara değil, Milano’daki, Paris’teki fuarlara gidiyoruz”

3 MİLYON JEAN HEDEFİ KOYDU

Cüneyt Yavuz, 2011 yılı sonunda jean satışında 3 milyon adede ulaşacaklarını söyledi. Sene sonunda Türkiye cirolarının 300 milyon, global cirolarının ise 450 milyon lirayı geçeceğini söyleyen Yavuz, büyümenin süreceğine dikkat çekti. şeklinde konuştu.

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar