Kişisel Site

cabadak_banner

Huawei’den Türkiye’de yatırım kararı

6 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 1.043 Görüntülenme

Huawei'den TürkiyeYeni nesil telekomünikasyon ağı çözümleri sunan Huawei’nin Türkiye Genel Müdürü Philip Zhihui Liang,

Liang, Huawei’nin Ümraniye’deki Ar-Ge Merkezi’nde 2010 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen Ar-Ge yatırımlarının değerlendirildiği toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, Avrupa, Orta Asya ve Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerine yakın olması nedeniyle bu bölgelerdeki müşterilerin ihtiyaç ve taleplerini karşılama açısından kendileri için çok önemli bir üs olduğunu söyledi.

Huawei’nin, dünyanın dört bir yanındaki operatörlere yeni nesil telekomünikasyon çözümleri sağlamada ”lider” bir şirket olduğunu kaydeden Liang, şu anda 140’dan fazla ülkede dünyanın önde gelen 50 operatörünün 45’ine, dünya çapında 2 milyarı aşkın kullanıcısıyla birlikte hizmet sunduklarını anlattı.

Liang, bu ülkelerde ticaret yaparken aynı zamanda o ülkelerin ekonomilerine katkı yapmaya çalıştıklarını ve çift taraflı kazanç hedeflediklerini dile getirerek, ”2010 yılında Huawei Türkiye’de yatırım yapmaya başladı. Türkiye’de bu yatırımı yaptığımız için çok memnunuz. Türkiye’nin Ar-Ge Merkezi, Huawei’nin yatırımı olarak bizi mutlu ediyor. Türkiye’de Ar-Ge merkezi yatırımı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Faaliyette bulundukları ülkelerin altyapısına, sektörlerine ve ekonomilerine doğrudan ve dolaylı olarak katkıda bulunduklarını ifade eden Liang, ”Var olduğumuz ülke ve bölgelerde de bu sorumluluk ve misyonla faaliyet gösteriyoruz. Huawei’nin global bir şirket olarak Türkiye’ye yaptığı Ar-Ge yatırımı, Türkiye’ye verdiğimiz önemin bir yansıması olarak değer taşıyor. Türkiye’deki Ar-Ge merkezimiz ile dünyanın farklı ülkelerine yönelik proje üretiyor, bir anlamda proje ihraç ediyoruz” diye konuştu.

-”2011’DE 25 MİLYON DOLAR CİVARINDA YATIRIM GERÇEKLEŞTİRMEYİ ÖNGÖRÜYORUZ”-

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Yöneticisi Kamil Şahin de Huawei Türkiye Ar-Ge mühendislerinin, dünya ülkeleri için gelecek nesil teknoloji çözümleri geliştirdiğini anlattı.

Şahin, Huawei’nin, İstanbul Ar-Ge Merkezi için yatırımlarına devam ettiğini dile getirerek, dünya genelinde 20 Ar-Ge merkezi bulunan Huawei’nin, toplam 110 bin çalışanın yarısının bu alanda görev yaptığını ve şirketin her yıl gelirlerinin yüzde 10’undan fazlasını Ar-Ge faaliyetlerine ayırdığını söyledi.

Ar-Ge Merkezine geçen yıl yaklaşık 15 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını, 2011’de de 25 milyon dolar civarında bir yatırım gerçekleştirmeyi öngördüklerini belirten Şahin, bu yıl daha fazla mühendisin Ar-Ge merkezinde istihdam edilmesini planladıklarını belirtti.

Şahin, tüm dünyada sahip oldukları Ar-Ge vizyonu ve gücü ile yarının teknolojilerini geliştirdiklerine ve bu bakış açısıyla en büyük ikinci uluslararası Ar-Ge merkezlerini İstanbul’da açtıklarına işaret ederek, şunları söyledi:

”Temmuz 2010’da Sanayi ve Ticaret Bakanlığından almış olduğumuz Ar-Ge lisansı ile ülke standartlarında da geçerliliği onaylanan Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde bugün, Huawei Türkiye’nin toplam çalışan sayısının neredeyse yarısı görev yapıyor. Ar-Ge merkezimiz, pek çok yenilikçi projeyi hayata geçiriyor. Son bir yılda mühendislerimiz 500 bin saatten fazla mesai yaptılar. Mühendislerimiz için hem yeteneklerinin gelişimine katkı sağlamak, hem de projelerimizde mükemmellik hedefimize ulaşmak için yoğun eğitim programları uyguluyoruz.”

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi olarak, Türkiye’nin yanı sıra tüm Avrupa ve BDT’nin yazılım geliştirme sorumluluğunu üstlendiklerini belirten Şahin, ”Burada 20’den fazla ülkeye proje üretiyoruz. Ar-Ge merkezimizde 10 farklı ürün-teknoloji grubunda çalışan ekiplerimiz, uzmanlık alanları çerçevesinde çok sayıda projeye imza attılar. Bugüne kadar 150’den fazla çalışanımızı teknik eğitim almak üzere Çin’deki genel merkezimize gönderdik. Türkiye’deki projelerimizin büyük bir çoğunluğu Türkiye dışındaki operatörler için geliştiriliyor. Gelirlerimizin neredeyse tamamı, uluslararası projelerden geliyor” şeklinde konuştu.

Şahin, 2011 yılı planları arasında en önemli başlığın Ar-Ge faaliyetleri olduğunu, Ar-Ge çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini ifade ederek, ”Sektöre katkıda bulunmaya ve bu konudaki çalışmalarıyla ivme yaratmayı sürdüreceğiz. 2010 yılında 34 milyar dolarlık satış yapıldı. Bu satışlardan elde edilen gelirler ise 28 milyar dolar. Bu nedenle Huawei sektörün lider firmalarından bir tanesi” dedi.

Telekomünikasyon sektörünün son teknolojiyi kullanan ve ekonomiye büyük katkısı olan bir sektör olduğunu, bu nedenle Ar-Ge Merkezlerinin tüm dünya için önem taşıdığını vurgulayan Şahin, Huawei Türkiye olarak 3 yılda 50 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar