Kişisel Site

cabadak_banner

Hükümet Halka Para Dağıtacak

7 Eylül 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 335 Görüntülenme

Hükümet 2010 yılında bütçe fazlası verdi halka para dağıtmaya hazırlanıyor.

Güney Asya’daki en zengin ekonomilerden olan Hong Kong’da 2010 bütçesinin fazla vermesinden sonra hükümet tarafından halka dağıtılmasına karar verildi.

Dünya krizi yaşarken Hong Kong göz kamaştırıyor. 2010 yılında beklentilerin üzeirnde bütçe fazlası çıkartan Hong Kong şimdi de halkını sevindirmeye hazırlanıyor.

Çarşama günü yapılan açıkamlada Hong Kong, ikamet eden herkese 6000 HKD doları (yaklaşık $ 770 ABD Doları) dağıtılacağı duyruldu.

Hükümet ayrıca, 31 Mart tarihinde sona eren mali yıl için bütçe fazlası vermesi nedeniyle maaşlarda vergi indirimlerine de gidecek.

Daha önce emeklilik tasarruf hesapları olan hemen hemen herkes için para vermeyi öngören bu plan ile hükümet, maaş vergilerinden % 75 feragat etmiş olacak.

Hong Kong’un bu mali yıl için 71,3 milyar dolar fazla olduğu tahmin ediliyor. (Gazeteport/Ekonomi)

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar