Kişisel Site

cabadak_banner

İnterpol’le çalışıyoruz

23 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 224 Görüntülenme

İnterpol'le çalışıyoruz

“Şike belasına karşı bir yıldan bu yana İnterpol ile işbirliği halindeyiz. UEFA ile birlikte de erken uyarı sistemi tesis ettik”

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Joseph “Sepp” Blatter, sahada oynanan futbolu kontrol etmenin nispeten kolay, saha dışını kontrol etmenin ise zor olduğunu ancak bununla ilgili de çalışmalar yaptıklarını söyledi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR
İstanbul’ da düzenlenen UEFA’nın Olağan Kongresi’nde konuşma yapan Blatter; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da kongreye katılması ve kendileriyle birlikte olmasından büyük şeref duyduklarını ifade ederek Erdoğan’a teşekkürlerini sundu. Blatter, UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve uluslararası futbol camiasının temsilcilerine de “Hoşgeldiniz” dedi. 2012’de futbol adına önemli organizasyonların gerçekleştirileceğini, Londra Olimpiyatları’nın bu yıl düzenleneceğini, Azerbaycan’da Kadınlar Dünya Şampiyonası’nın gerçekleştirileceğini hatırlatan Blatter, FIFA’nın gelecek yıl 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nı Türkiye’de organize edecek olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

SADECE İYİ ŞEYLER OLMUYOR
“Futboldan bahsederken maalesef sadece iyi şeylerden bahsetmek durumunda değiliz” diyen Blatter şunları sözledi: “300 milyon kişiyi etkileyen bir spor dalından bahsediyoruz. Bu kitle için her türlü çabayı sarf ediyoruz. Ancak buna rağmen hâlâ bazı sorunlar yaşıyoruz. Tüm problemlere değinmek istemiyorum ama özel bir sorundan da söz etmek istiyorum. Sahada oynanan futbolu kontrol etmek nispeten kolay. Her şeyden önce sınırları çizeceksiniz, çizgiler var, hakem var, topun kale çizgisini geçmesi lazım ki gol olabilsin… Bir de 45’er dakikalık iki devre oynamak gerekiyor.

GÖZLERİMİZİ AÇMAK ZORUNDAYIZ
Ancak saha dışına çıktığında, 300 milyonluk kitleyi idare edecek, kontrol edecek hakem ya da bir şey yok, zaman da yok, süre açık. Acaba spor, futbol, FIFA, UEFA ve diğer konfederasyonlar herkesin sarf ettiği kelimelerden sorumlu mudur? Hayır, böyle bir şey yok. Ancak gözlerimizi açmak zorundayız.

BU BÖLGEYİ DE ETKİLEYEN SORUN
Çok önemli bir sorun var. Şöyle ki; yakın tarihte bulunduğumuz bölgeyi de etkileyen bir sorun bu. Yasa dışı bahisler ve şike. UEFA ve diğer konfederasyonlarla erken uyarı sistemi tesis ettik. Bir yıldan bu yana şike belasına karşı, İnterpol ile müşterek çalışmalar yapıyoruz ve tüm dünyada emniyet güçleri işbirliği içinde çalışmalarını sürdürmekte. Başka tehlikeler de var ama şike sporu tehdit eden bir tehlike. Çünkü yarışma ruhuna çok aykırı sonuçlarla karşı karşıya kalabiliyoruz.” Kulüplerin ve federasyonların maç takvimi nedeniyle karşı karşıya gelmemeleri gerektiğini, ayrıca oyuncuların menfaatlerinin de unutmamaları gerektiğini de dile getiren Sepp Blatter, sözlerini şöyle tamamladı:

SİGORTA UYGULAMASI GELİYOR
“Bir sonraki icra kurulu toplantısında da ele alacağız; bu yıldan itibaren Dünya Kupası elemeleri gerçekleşecek ve bu çerçevede tam bir güvence vermeyi hedefliyoruz. Uluslararası takvim uyarınca yapılacak tüm maçlardaki oyuncular için bir sigorta getireceğiz. Hem kulüplere, hem oyunculara, hem de ulusal federasyonlara önemli bir destek olacak bu sigorta uygulaması.”


Benzer Yazılar

iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...
Seçim 2014, YSK Seçmen Sorgulama 2014, Nerede Oy Kullanacağım?
YSK 2014 Sandık yeri Sorgulama Seçim 2014, YSK Seçmen Sorgulama 2014, Nerede Oy Kullanacağım?  YSK kesinleşmiş aday listelerini açıkladı. YSK, 30 Mart 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde kimin, nerede oy kullanacağını internet sitesinden açıkladı.  Seçim 2014 www.ysk.gov.tr Nerede oy kullanacağım, hangi s...

Yorumlar