Kişisel Site

cabadak_banner

Iphone 4S’te ilk hata

30 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 408 Görüntülenme

 

iPhone 4’te rastlanan anten probleminden sonra, o denli rahatsız edici olmasa da, selefi iPhone 4S’te de ‘hata’ ortaya çıktı.

IPhone 4 piyasaya çıktığında ilk başta herkesin beğenisi toplamış ama çok geçmeden ortaya çıkan ‘problemli anten’ yüzünden suratlar ekşimişti. iPhone4S’e harika bir telefon olarak bakanlar içinse şok edici bir haber geçtiğimiz günlerde teknoloki sitelerine yansıdı.

Hürriyet’in derlediği habere göre Paul Boyce isimli bir kullanıcı, iPhone 4S’inin kamerasında görmeyi hiç beklemediği bir sorunla karşılaştı. iPhone 4S’in otomatikodaklama (autofocus) özelliği doğru çalışmıyordu.

Durumu ofisindeki bir diğer iPhone 4S kullanıcısı olan Dan Frakes ile paylaştı. İlk olarak Frakes’in cihazından yapılan çekimde, otomatik odaklama özelliği direk olarak çalıştı ama Boyce’in telefonu ile yapılan çekimde özellik yine devre dışı kaldı. iPhone 4S’in ekranına yapılan ufak bir dokunuşsa aynı hızla netliği geri getirdi.

Üst üste birçok deneme yapan ikili, sonunda bunun bütün iPhone 4S modellerinde bulunan bir sorun olduğuna kanaat getirdi. Zira aynı sorun ikisinin telefonunda da belirli aralıklarla boy gösteriyordu.

“Cihaz sadece kamera ilk açıldığı andaki görüntüyü net bir şekilde çekiyorken, sonradan kadraj değiştirildiğinde görüntüyü herhangi bir dokunuş yapmadan netleştirmiyor. Bence bu telefonda büyük bir sorun var.” diyen Boyce, iPhone4S’in çok büyük bir açığını istemsizce de olsa bulmuş oldu.

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...
alis veris
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD)'e göre, perakendenin geleceği e-ticarette. E-ticaret sektörü de her yıl ortalama yüzde 30 oranında büyüyor. http://onhaberleri.com/turkiyede-e-ticaret-pazari-yuzde-42-buyudu 700 milyar TL büyüklüğünde olan perakende sektörünü de büyütüyor. E-ticaret siteleri, ciro...

Yorumlar