Kişisel Site

cabadak_banner

iPhone 5 ve iPad 3’ün İşlemcisi Hazır

18 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 682 Görüntülenme

Samsung ve Apple son dönemde patent davalarıyla karşı karşıya geliyor. Apple’ın Galaxy ürünlerine karşı açtığı davalar Samsung’a ciddi bir darbe vurdu. Güney Koreli firma buna karşılık olarak iPhone 4S’in satışlarına tedbir koydurmak için savaşıyor.

Ancak patentler konusunda birbirlerine savaş açan iki firma, aslında sıkı iş ortakları. Samsung, Apple ürünlerindeki hafıza modülleri ve işlemcilerin üretimini yapıyor. iPhone 4 ve iPad’de kullanılan A4 ile iPhone 4S ve iPad 2’de kullanılan A5 işlemcinin üretimini de Samsung üstlenmiş durumda.

Son dönemde Apple’ın yeni işlemciler için farklı bir ortak aradığı konuşuluyordu. Bu sebeple Tayvanlı TSMC ile görüşmeler yapıldığı belirtilmişti. Ancak son gelen bilgiler TSMC’nin sadece küçük bir rol üstleneceği yönünde. Dolayısıyla Apple’ın yeni işlemcilerini de Samsung üretecek.

2012’de piyasaya çıkması beklenen iPad 3’te kullanılacak Apple A6, Samsung’un 24nm üretim sürecinden çıkacak ve 4 çekirdeğe sahip olacak. Bu işlemci sayesinde iPad 3’ün iPad 2’ye oranla 2 kat daha hızlı olacağı tahmin ediliyor. Apple’ın bu işlemci için çalışmalarını tamamladığı ve test üretiminin başladığı da gelen bilgiler arasında.

iPhone 4S’in Kamera Performansı 

Bu arada Samsung, geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yuman Steve Jobs’a karşı da samimi bir yaklaşım sergilemiş. ABD’de bir kilisede düzenlenen anma törenine Samsung COO’su Lee Jae-yong da katılmış. Aynı zamanda Samsung Başkanının oğlu olan Jae-yong’un yeni Apple CEO’su Tim Cook ile de yakın ilişkileri bulunuyor.

iPhone 4S’in Siri Özelliğini Nasıl Buldunuz?

www.scroll.com.tr

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...
alis veris
Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD)'e göre, perakendenin geleceği e-ticarette. E-ticaret sektörü de her yıl ortalama yüzde 30 oranında büyüyor. http://onhaberleri.com/turkiyede-e-ticaret-pazari-yuzde-42-buyudu 700 milyar TL büyüklüğünde olan perakende sektörünü de büyütüyor. E-ticaret siteleri, ciro...

Yorumlar