Kişisel Site

cabadak_banner

İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı Meyvelerini Veriyor

1 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 496 Görüntülenme
KOSGEB’in İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı kapsamında, 5 (beş) küçük esnafımız ile İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odasının işbirliğinde, İTKO Moda Tasarım Modelistlik Ayakkabı Takı Tasarımı Eğitim ve Organizasyon Şirketi kuruldu. 31 Ekim 2011 tarihinde şirketin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene, İzmir Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan,  Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ile KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı ve çok sayıda oda üyesi esnaf katıldı.
 
Açılış töreninde konuşan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, kalıp üzerine KOSGEB’in desteğiyle bir makine satın aldıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Herkesin kendi işyerine bu makineyi almaya imkânı yok. KOSGEB’in desteğiyle hepimizin beraberce kullanacağı bir kalıp makinesi satın aldık. Burada yapacağımız bu sektörde çalışan arkadaşlara katkı koymak. İzmir Terziler Odasıyla beraber burada kalıp üreteceğiz. Ürettiğimiz kalıpları da bağlı olan bu sektörde kim istiyorsa ona vereceğiz. Bunu yaparken hemen yanında tasarım büromuz var. İl istihdam kurulunda İŞKUR ile birlikte modelistlik, stilistlik, tasarımcılık yapan ve orada eleman yetiştiren ve yetiştirdiği elemanları Milano’ya, Paris’e, Fransa’ya gönderip çizim yaptırdığı öğrencilerimiz burada tasarım yapacaklar. Bu tasarladıkları çizimleri, sektöre yayacaklar"
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ise yaptığı konuşmada, 2009 yılında ki kanun değişikliği ile birlikte KOSGEB’in, sadece imalatçı KOBİ’lere değil, hizmet ve ticaret sektöründe ki KOBİ’lere de destek ve hizmet veren bir yapıya kavuştuğunu söyledi.
 

Bu değişiklikle birlikte destek modellerinde de değişikliğe gidildiğini ifade eden KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, konuşmasına şöyle devam etti:  "Bu değişikle birlikte biz KOBİ’lere 3 temel kültürü aşılamaya çalıştık. Artık işletmelerimiz yapacakları işleri bir plan ve proje çerçevesinde yürütmeliler. Çünkü böyle olursa dünya ile yarışıp rekabet edebilme gücünü sahip olunacaktır. Bu nedenle tüm desteklerimizi proje esaslı destekleme modeli üzerine kurduk. Daha nitelikli KOBİ’lere daha nitelikli destek olma arzusundaydık. 
 
Aşılama yaptığımız ikinci temel kültürümüz ise Ar-Ge İnovasyon. Dünya ile yarışacaksak herkesten farklı olmamız lazım. Bu tür projelere, münferit projelere verdiğimiz destekten daha fazlasını vermeye çalışıyoruz.
 
Üçüncüsü ise İşbirliği-Güçbirliği. Yani burada olduğu gibi ortak rekabet ortak pazarlama ortak tasarım projelerine münferit projelerden daha fazla destek oluyoruz. Bugün bu üç temel kültürü burada görüyoruz. Terziler Odası, kendi yaptığı ürünleri tasarım yaparak daha da geliştirmek istiyoruz dediler. Bizde destek olduk. Yürekten tebrik ediyorum, bu tüm esnafa örnek olsun"
 
KOBİ’lerin rekabet gücünü yükseltmeye yönelik, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programını uygulamaya aldıklarını belirten KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, bu program kapsamında, 250 bin Türk Lirası hibe olmak üzere toplam da 750 bin Türk Lirası’na kadar destek sağlandığını kaydetti.
 

İzmir Vali Yardımcısı Fazlı Akgün’de konuşmasında, değişen dünya teknolojisinde artan rekabete dikkat çekti ve sözlerine şöyle devam etti: "Dünya bilgi ve teknoloji çağını yaşıyor. Bilgi ve teknolojiyi önce kim yakalarsa hep bir adım önde oluyor. Dünyada ki rekabet koşulları artık çok farklı, artık eski dünya yok. Rekabet koşulları ile mücadele etmek için çok güçlü olmak ve çok farklı şeyler üretmeniz gerekiyor. Başka türlü dünyadaki rekabet koşullarına ayak uyduramaz gelişmeleri de hep geriden takip etmek zorunda kalırsınız. Ülkenin çok önemli sorunlarından biri olan ekonomik kalkınma ve istihdam sağlayabilmek için de girişimciler bulmak lazım. KOSGEB’in uyguladığı projelerden birisi de girişimcilere destek projesi. Bu tür projelerin sayısı her geçen gün artar ve ülke insanımız da bu projelerden daha fazla yararlanma imkânı bulmasını ümit ediyorum" 

Açılış töreni, protokolün kurdele kesimi ve merkezin gezilmesi ile son buldu. 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar