Kişisel Site

cabadak_banner

İstanbul Kültür Üniversitesi-İŞKUR UGE Sertifika Töreni

10 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 569 Görüntülenme
KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, İstanbul Kültür Üniversitesi ile İŞKUR’un işbirliğinde düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı. Eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları, 29.12.2011 tarihinde düzenlenen törenle verildi.
 
İKÜ Ataköy Yerleşkesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törene, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Dursun Koçer, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Bahar Akıngüç, KOSGEB İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Selahattin Kaya ile İstanbul Kültür Üniversitesi AGMER Müdürü Prof. Dr. Tamer Koçel ve çok sayıda girişimci adayı ve öğrenci katıldı.
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan törende yaptığı konuşmada, girişimciliğin önemine değindi ve ülkemizde girişimcilik kavramının gün geçtikçe geliştiğini belirtti.
 
Bu gelişmeye tüm kurumların katkı sağladığını ifade eden KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, KOSGEB’in “Girişimcilik Destek Programı” kapsamında yürüttüğü “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” ile bu gelişmede önemli bir rol oynadığını kaydetti.
 
KOSGEB’in 2009 yılında yapılan kanun değişikliği ile birlikte yeni bir döneme adım attığını dile getiren KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, yeni dönemle birlikte hedef kitlenin 8 kat artarak yaklaşık 3,2 milyon KOBİ’ye ulaştığını belirtti.
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yeni dönemde proje esaslı destekleme modelini geliştirdik ve uyguluyoruz. İşletmelere proje kültürünü aşılıyoruz ve 150 bin TL’ye kadar proje desteği sağlıyoruz. Ar-Ge ve İnovasyon Desteği ile de 1 milyon TL’ye kadar bir destek sağlıyoruz. Girişimcilik kültürünün gelişmesini sağlıyoruz, 2010 yılında 12 bin kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verdik bu rakam 2011’de 50 bini buldu. Bu eğitimleri 1750 kişi de, İstanbul Kültür Üniversitesi aracılığı ile aldı. KOSGEB olarak, bu eğitim programını tamamlayan girişimcilerin işletme kurması halinde 27 bin TL geri ödemesiz 70 bin TL de geri ödemeli destek sağlıyoruz, Ayrıca işletmesini kurup Girişimcilik desteğinden yararlanan girişimciler aynı anda KOSGEB’in diğer destek programlarından da yararlanabiliyor.”
 
Ülkemizde girişimciliğin geliştirilmesine yönelik çalışmaları bir çatı altında toplayarak stratejiler oluşturulmasını ve uygulamaya geçirilmesini sağlamak amacıyla Girişimcilik Konseyi’nin kurulduğunu ifade edenKOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan: “Konseyin kuruluşu tamamlandı. Konsey 4 Ocak Çarşamba günü toplanacak ve hepinizi bu toplantıya davet ediyorum.” dedi.

Tören, kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

 

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar