Kişisel Site

cabadak_banner

İstanbul yerle bir olacak!

25 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 270 Görüntülenme

İtiraz ve yazışmayla zaman yitirmeden dayanıksız binalar yıkılacak ve 5 bin metrekarelik alanlarda çağdaş donanımlı semtler kurulacak.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘İktidarı kaybetsek de İstanbul’daki kaçak ve çürük binaları yıkacağız’ açıklamasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ilk adımı yeni yönetmelikle attı. Topbaş başkanlığında 39 ilçe belediye başkanı deprem riski olan binaların kentsel dönüşümle yenilenmesini yapacak Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nü süper yetkilerle donatan yönetmelik hazırladı. Amaç, itiraz ve yazışmalarla zaman yitirmeden, İstanbul’u yeniden imar edecek projeyi hızlandırmak.
Akşam gazetesinin haberine göre, İdris Atabay’ın yönetimindeki Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, yıkımdan imar planına, mülkiyet hakkına kadar her soruna bakacak.
İŞTE O YETKİLER
– Fiziki, ekonomik ve sosyal durum araştırmaları, ar-ge çalışmaları, hak sahipleri belirlenmesine yönelik tespit ve gayrimenkul değerlendirmesi yapar.
– İstanbul genelinde deprem, sel veya diğer doğal ve kentsel risklere karşı savunmasız, çarpık yapılaşmış ekonomik ve ömrünü tamamlamış binalarla ilgili en az 5 bin metrekare olacak şekilde oluşturulacak yapı adalarının plan kararlarını hazırlar.
– Kentsel dönüşüm alanı olan …

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar