Kişisel Site

cabadak_banner

İstanbul’a Dev Müzik Arenası İnşa Ediliyor

21 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 295 Görüntülenme

Akbank Caz Festivali ve Rock’n Coke gibi önemli organizasyonları düzenleyen Pozitif, Ayazağa’da yaklaşık 7 bin kişiyi ağırlayabilecek bir konser merkezi inşa edecek.

Efes Pilsen One Love, Akbank Caz Festivali, Efes Pilsen Blues Festivali gibi önemli organizasyonları düzenleyen Pozitif, Ayazağa’da yaklaşık 12 bin metrekare inşaat alanı bulunan, toplamda 7 bin kişiyi ağırlayabilecek bir eğlence ve konser merkezi yatırımı gerçekleştirecek.

Pozitif, ‘Arena’ adının verilmesi planlanan ancak henüz bu konuda kesin kararın alınmadığı merkezin inşasında, Forum AVM’lerin işletmecisi olan Turkmall şirketiyle ortak hareket edecek.

Merkezin inşaatının 2013 yılında sonlandırılması hedefleniyor.

Hürriyet’in haberine göre, Pozitif firmasının yetkilileri, Ayazağa’da açılacak olan ‘Arena’yı doğruladı. Ancak şirket yetkilileri görüşmelerin devam etmesi nedeniyle, ayrıntıların daha sonraki zamanlarda açıklanacağını ifade etti.

Turkmall şirketine yakın kaynaklar da ‘Arena’nın inşasına yönelik görüşmelerin devam ettiğini, anlaşmaya yönelik detayların daha sonra açıklanacağını belirtti.

20 YILDIR EĞLENCE SEKTÖRÜNDE

Pozitif Grubu, 20 yıldan uzun bir süredir, müzik, eğlence ve kültür sektörünün beş alanında faaliyet gösteriyor.

Şirket canlı etkinlik yönetimi, mekan yönetimi, plak şirketi, medya ve yayıncılık alanlarında da faaliyetlerde bulunuyor.

Pozitif Grubu, 1991’den bu yana Akbank Caz Festivali, 1990’dan bu yana Efes Pilsen Blues Festivali, 2002ten bu yana Efes Pilsen One Love Festivali, 2003’ten bu yana Rock’n Coke ve 2009’dan bu yana da Freshtival’i organize ediyor.

Grup en son Akbank Caz Festivali kapsamında son dönemin popüler Fransız şarkıcısı Zaz’ı Türkiye’ye getirdi.

Şirket aynı zamanda çok amaçlı performans merkezi olarak kurulan Babylon, İstanbul ve Türkiye’nin önde gelen canlı müzik mekanlarından Babylon, Babylon Aya Yorgi, Babylon Lounge’un da sahibi.

Pozitif aynı zamanda 1998’de Doublemoon Records adında bir plak şirketi de kurdu.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar