Kişisel Site

cabadak_banner

İşte aylardır beklenen gelinlik

30 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 2.307 Görüntülenme

Yılın düğününde, Kate Middleton’ın aylardır merak edilen gelinliği de ilk kez kamuoyunun önüne çıktı. Yapılan spekülasyonların ardından gelinliğin beklendiği gibi geçen yıl intihar eden çılgın modacı Alexander McQueen’in modaevinden Sarah Burton’ın tasarladığı açıklandı.


Middleton’ın giyeceği gelinliği kimin tasarlayacağı, uzun süredir tartışma konusuydu. Tasarımcının ismi ve gelinlikle ilgili detaylar düğün güne kadar sır gibi saklandı. Hatta Kate’in gelinliğin önceden basına sızması halinde üç farklı gelinlik hazırlattığı öne sürülmüştü.

Prens William Kate Middleton wedding

Burton, son on yılın en tartışılan gelinliğini için adı geçen üç tasarımcıdan biriydi. Bruce Oldfield ve Sophie Cranston da adı geçen diğer tasarımcılardı.

Şampanya rengi, göğüs ve kol kısmı dantel olan gelinlik, ipek ve saten kumaştan yapıldı.

Prens William Kate Middleton wedding

HEM GELENEKSEL HEM DE MODERN

Kraliyet Düğünü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Middleton’ın, gelinliğinin hem gelenekselliği hem de moderniteyi temsil etmesini istediği belirtildi.

Middleton’ın bu nedenle, bu alanın uzman gösterilen McQueen’in yetiştirdiği isimlerden birini tercih ettiği vurgulandı.

Gelinliğin tasarımı konusunda Middleton’ın Burton ile yakın bir çalışma yaptığı ifade edildi. Gelinliğin el işlemelerinin tamamıyla İngiliz ustalar tarafından yapılan açıklamada özellikle bildirildi.

Gelinlikte İngiliz ve Fransız kumaşlarının birlikte kullanıldığı ve el işlemelerinin Hampton Court Palace’da yer alan Kraliyet Dikişi Okulu tarafından yapıldığı kaydedildi.

Kate’in duvağının üzerindeki çiçek desenleri de el yapımı. Duvağın saça tuturulmasını sağlayan tacın, Kraliçe 2. Elizabeth tarafından verildiği belirtildi.

Tacın, 1936 yapımı ve Cartier tasarımı olduğu bildirildi Tacın, Kraliçe Elizabeth’e En İyi Film Oscarı kazanan Zoraki Kral filminde öyküsü anlatılan babası Kral 6. George tarafından alındığı ve annesi tarafından verildiği de açıklamada ifade edildi.

Kate Middleton gelinlik ile büyüledi – Kraliyet Düğünü

GRACE KELLY’NİN GELİNLİĞİNE BENZETİLDİ

Bazı yorumcular, gelinliği Monaco Prensi Rainer’le 1956′da evlenen ünlü aktris Grace Kelly’nin gelinliğine benzetti.

Prens William’la nişanlandıktan sonra giydiği her kıyafet konuşulan 29 yaşındaki Kate Middleton, sık sık William’ın merhum annesi Diana’yla karşılaştırılıyor.

GELİNBAŞINI YAPAN BİR TÜRK

Modacı Cemil İpekçi, gelinliği “sade bir tasarım” olarak nitelendirdi.

Gelin başını yapan ekipte Türk kuaför Hüseyin Özde’nin de yer aldığına dikkat çeken İpekçi, “Gelinliğini de Alexander Mc Queen tasarımcısı yaptı. Çok Alexander Mc Queen gelinliği değil. Sade bir tasarım olmuş” diye konuştu.

İpekçi, “Kadında eldiven çok severim. Şu sadeliğe bakın Meryem Ana gibi bir güzelliği var Kate’in. Ben de diksem böyle bir şey dikerdim. Dantel kolları uzun gelen bir üst giydirirdim. Saçlarını toplamamasını da çok sevdim” dedi.

hürriyet.com.tr

 

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar