Kişisel Site

cabadak_banner

İşte Saba Tümer’in evi

29 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 398 Görüntülenme

Saba Tümer, yeni yıla yeni taşındığı evinde girecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Modern ve klasik tarzın çok güzel bir şekilde harmanlandığı evin duvarlarında şimdi Tümer’in çok bilindik kahkahaları çınlıyor. InStyle Home dergisi, işte o sıcak evdeydi…

Canlı yayın stresinden uzak, sükunetli bir sığınak onunki… Tam da olmasını arzu ettiği gibi… “Böyle bir manzaraya sahip, şöminesi olan bir eve geçme hayalim vardı uzun zamandır. Evin resimlerini geçen yıl InStyle Home’da görüp çok beğenmiştim. Yazıdan sahibinin taşınacağını öğrenince takibe almıştım” diye anlatmaya başlıyor evi keşfetme hikayesini Saba Tümer.

Baharda taşınmış site içinde yer alan bu apartman dairesine… İki oda, iki banyo, mutfak ve salondan oluşan ev 140 m2.

Tümer; “İşten eve dönünce kendimi, içinde huzurlu ve rahat hissettiğim bir ev istemiştim” diye anlatan ev sahibesi, evin tüm dekorasyonunu dekoratör Merzuka Dubrule’e emanet etmiş. Hem kız kardeşinin hem de burada ondan önce oturan ev sahibinin evlerini tasarlamış Dubrule: “Merzuka’nın evleri bana güzel bir referans oldu. Tarzı hoşuma gitmişti. Ben açıkçası dekorasyona çok kafa yoran biri olmadım hiç. Televizyonumun karşısında ayağımı uzatabileceğim rahat bir kanepe, iyi bir sehpa yeter bana…” diyor.

Evin içinde fazla tadilat olmadığını söylüyor Saba Tümer; “Salonu tamamen kaplayan Toile de Jouy desenli duvar kağıtları söküldü ve onun yerine çok sevdiğim antrasit gri ve bordo ile boyandı duvarlar” diyor. Koyu ahşap parke üzerine ise eve çok modern ve genç bir enerji kattığını düşündüğü Coco halılar tercih etmiş.

Salondaki çoğu eşya tarzını beğendiği Cumba, Mis En Demeure, Decolibra ve Dubrule’in ımrahor mağazasından seçilmiş. şöminenin üzerinde eve ışıltı ve uğur getirdiğini düşündüğü bir çalışma asılı. “Bunu yakın arkadaşım Mehmet Özener hediye etmişti yıllar önce” diyor Tümer. Evde doğru enerji akışı olsun diye konusunda uzman Esra Koyuncu’ya da Feng Shui düzenlemeler yaptırmayı ihmal etmemiş tabii.

Şöminenin yanında kadife kaplı, üzeri yastıklı, ferah bir aşk yatağı olduğundan bahsediyor muzipçe. “Göreceğiz artık” diyerek o meşhur kahkahasından atıveriyor sonra birden.

Tercihi salonda loş aydınlatma veya mumlardan yana. Bu yüzden kanepenin arkasına devasa ahşap bir şamdan yerleştirmiş. “Happy Things ve Tay Mum’u seviyorum. Eve en çok mum alırım” diyor.

Salonda fazla aksesuar olsun istememiş. Ona baktıkça mutluluk veren, annesinin hediye ettiği sevimli Buda’yı da şömine önündeki ahşap sehpasına yerleştirmiş.

“Dekorasyonda net bir ilham kaynağı var diyemem. Ama huzur ve sukûnet temel çıkış noktamız oldu. Bir de ailelerimizin varlıklarını her daim yanımızda hissetmek için onlardan aldığımız parçaların tamamını kullandık. Bunlar arasında antikalar, gümüşler ve mobilyalar bulunuyor. Her birinin bir hikâyesi var ve hepsi çok özel. Abdullah da ben de gri rengini hem giyimde hem de mobilyada çok sevdiğimiz için ağırlıklı bu rengi kullandık. Parkeleri de gri hareli seçtik” (Hürriyet)

Kaynak : http://www.haber3.com/iste-saba-tumerin-evi-1092384h.htm#ixzz1f8K2b5nL

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar