Kişisel Site

cabadak_banner

İşte Sanal Dünyanın Yeni Kuralları

30 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 587 Görüntülenme

facebookSanal alemde kendinizi yabancı hissetmemek ve demode kalmamak için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor.

Sanal dünya geliştikçe, kuralları da değişiyor. Hâl böyle olunca, bu dünyada kendinizi yabancı hissetmemek ve demode kalmamak için bazı kurallara dikkat etmeniz gerekiyor.

Twitter, Facebook, e-posta ve Flickr dünyasının yeni kurallarını öğrenmeye hazır mısınız?

Twitter

Öncelikle, Twitter’da ne şekilde var olacağınıza karar vermelisiniz. Mesela gizemli olmayı tercih ediyorsanız, kimliğinizi gizlemek için takma bir isim kullanabilirsiniz.

Twitter’da bir kadın tarafından takip edilmek, o kadının sizden hoşlandığı anlamına gelmez.

Sırf sizi Twitter’da takip ediyor diye, o kişiyi Facebook arkadaş listenize eklememelisiniz. Her iki alanın birbirinden farklı olduğunu bilmelisiniz.

Facebook

Üç gün önce tanıştığınız birini, Facebook arkadaş listenize eklemeyin.

Profil fotoğrafınızı, her gün değiştirmenize gerek yok. Kimse sizin fotoğraflarınızı merak etmiyor.

Tanımadığınız kişilerden gelen ekleme taleplerini kabul etmeyebilirsiniz. Ortak arkadaşlarınızın olması, o insanla arkadaş olmanızı gerektirmez. Ancak; o kişiye mesaj yollayarak, neden ekleme talebinde bulunduğunu sorabilirsiniz.

E-POSTA

E-postalarınızın sonuna ekleyebileceğiniz üç kalıba göz atın: Teşekkürler, iyi çalışmalar. Saygılarımla… İyi çalışmalar dilerim.

E-postalarınızda kullanmak üzere bir yazı karakteri ve rengi seçin ve hep bu yazı karakterini ve rengini kullanın.

E-postalarınızda, “Konu” kısmını es geçmeyin. Konusu belirtilmemiş bir e-posta, karşı tarafa saygısızlık olacaktır.

FLICKR

Yüklediğiniz fotoğrafları, konseptine göre adlandırmayı unutmayın. Sadece harf ve rakamlardan oluşan fotoğraflar, arama motorunun bile dikkatini çekmez.

Hesabınızı, çektiğiniz tüm fotoğraflarla doldurmak yerine; hesabınızda, sadece en iyi fotoğraflarınıza yer verin.

Flickr hesabını açtığınız anda, sırf dikkat çekmek adına, fotoğraflarınızın tamamını bir anda yüklemek kötü bir fikirdir.

Sabah : http: //www.sabah.com.tr

Benzer Yazılar

Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
Samsung B7510 Galaxy Pro Teknik Özellikleri Fiyatı Çıkış Tarihi resmi
Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ? Apple  Apple, Nisan 1976’da Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından kuruldu. Merkezi ABD’de bulunan Cupertino, California’da bulunuyor. Bugün 17 ülkede 115.000 çalışanı ve 478 perakende mağazası bulunuyor. Apple, yaklaşık 233,7 milyar dolarlık yıllık ...

Yorumlar