Kişisel Site

cabadak_banner

İşte şehit olan askerlerin tam listesi

19 Ekim 2011 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 354 Görüntülenme

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerin isimleri belli oldu. 

İçişleri Bakanlığı Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şehitlerin isimleri şöyle:

Üsteğmen Murat Bek – Yozgat
Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer – Konya
Astsubay Bilal Özcan – İstanbul
Uzman Çavuş Mustafa Aslan – Çorum
Uzman Çavuş Halil Özdoğru – Sinop
Er Reşit Eracan – Elazığ
Er Koray Özel – Adana
Er Ramazan Akın – Ağrı
Er Yavuz Çoban – Aksaray
Er Yunus Yılmaz – Ankara
Er Soner Ateşsaçan – Artvin
Er Mehmet Çetin – Aydın
Er Ahmet Tuncer – Bitlis
Er Mehmet Ağgedik – Elazığ
Er Mesut Kazanç – Erzurum
Er Fevzi Kazak – Gaziantep
Er Mesut Cengiz-Hatay
Er Süleyman Kalkan – Isparta
Er Eyüp Çolakoğlu – İstanbul
Er İdris Çam – Kahramanmaraş
Er İsmail İşbilir – Kahramanmaraş
Er Ufuk Bozkurt-Kırklareli
Er Hüseyin Güldal – Kocaeli
Er Volkan Sabaz – Kocaeli
Er Birol Elmas – Sakarya
Er Fikret Özer – Samsun

Şehit Üsteğmen Bek’in annesi: Keşke ben ölseydim
Hakkari Çukurca’da terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Üsteğmen Murat Bek’in acı haberi Yozgat’taki baba ocağına ulaştı. Şehidin annesi acı haber üzerine fenalık geçirerdi. “Keşke ben ölseydim. Yavrum sen ölmeseydin.” diye feryat etti.
Yozgat Jandarma Komutanlığı’nda görevli Binbaşı Süleyman Gürz, beraberinde İl Müftüsü Nuh Korkmaz iki doktor ve acil servis doktor ve ekipleriyle şehidin Yozgat’ın merkeze bağlı Söğütlüyayla köyündeki ailesine acı haber verdi. Her şeyden habersiz Jandarma arabasını ve 112 acil ambulansı evlerinin önünde gören anne Elmas Bek, yere yığıldı. Acılı anne, “Keşke ben ölseydim. Yavrum sen ölmeseydin. Ben şimdi ne yapacağım.” diye fenalık geçirdi. Baba Abdullah Bek ise ayakta durmakta güçlük çekerken Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz ve İl Müftüsü Nuh Korkmaz tarafından teselli edilmeye çalıştı.
Şehit Üsteğmenin nişanlı olduğu ve yakın zamanda düğün yapacağı öğrenildi. Şehit Murat Bek’in üçü kız, biri erkek dört kardeşi bulunuyor.
36 yaşında ve iki çocuk babası
Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçelerinde dün gece düzenlenen hain saldırıda şehit düşen askerlerden Astsubay Başçavuş İbrahim Geçer’in Konya’nın Akşehir ilçesine bağlı Yazla kasabasındaki baba evine acı haber ulaştı. Çukurca’da görev yapan Komando Astsubay Başçavuş Geçer’in şehit düştüğü haberi anne Fatma Geçer’e askeri yetkililer tarafından sabah saatlerinde verildi. Şehit komutanın babasının 2 yıl önce vefat ettiği öğrenildi. Mehmet Batuhan (17) ve Murat Geçer (14) isimli iki oğlu bulunan Şehit Geçer’in eşinden ayrıldığı bilgisine ulaşıldı.

Şehit haberi üzerine Geçer’in annesinin yaşadığı ev bayraklarla süslendi.

Er Eyüp Çolakoğlu’nun haberi İstanbul’daki evine ulaştı
Hakkari Çukurca’daki terör saldırında şehit olan Er Eyüp Çolakoğlu’nun İstabul’daki evine acı haber ulaştı.
Saldırının ardından Çolakoğlu’nun Avcılar’daki evine gelen askeri yetkililer şahadet haberini aileye verdi. Askeri yetkililerin evdeki bekleyişi devam ederken, Çolakoğlu’nun evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Er Çolakoğlu’nun Avcılar’daki evinde polis ekipleri ve ambulans hazır bekliyor.

BİR ATEŞ DE ISPARTA’YA DÜŞTÜ
Hakkâri’nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde güvenlik güçlerine PKK’lı teröristler tarafından yapılan saldırılarda şehit olan 26 askerden birinin, Ispartanın Yalvaç ilçesine bağlı Sücüllü kasabası nüfusuna kayıtlı Süleyman Kalkan olduğu bildirildi.
Acı haberi, Sücüllü kasabasına gelen kaymakamı, ilçe müftüsü ve jandarma ekiplerinin vermesiyle öğrenen aile, yasa boğuldu.
Uzman Çavuş Mustafa Aslan’ın Çorum’daki evinde yas var
Hakkari’nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Aslan’ın evinde yas var. Çorum Garnizon Komutanlığı ekipleri, sağlık görevlileri ile birlikte gittikleri şehidin merkez Harmanlar 2. sokakta yaşayan yakınlarına acı haberi verdi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne Samiye Aslan ile baba Ali Aslan gözyaşlarına hakim olamadı. Evli 2 çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Çorum’da yaşayan eşi Pınar Aslan’da gözyaşlarına boğuldu. Garnizon Komutanlığı yetkililerince evin camına Türk Bayrağı asıldı.
Şehit askerlerden Sakaryalı Birol Elmas’ın evine acı haber ulaştırıldı
Hakkâri Çukurca’daki terör saldırısında şehit olan askerlerden birinin Sakaryalı Jandarma Çavuş Birol Elmas olduğu bildirildi.

Elmas’ın, Adapazarı ilçesi Karakamış mahallesindeki evine acı haber ulaştırıldı. Acı haber, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas’a verildi. Anne Elmas, haberi alınca sinir krizleri geçirdi, kendisini yerden yere attı. Mübyen Elmas, bayılması üzerine sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.
Birol Elmas’ın askerliğini tamamlamasına 120 gün kaldığı öğrenildi. Birol Elmas’ın Kocaeli’de çiftçilik yaptığı kaydedildi. Elmas’ın, biri kız üç kardeş, kardeşlerinden birinin engelli olduğu, babasını da daha önce kaybettiği öğrenildi.
Ufuk Bozkurt’un babası baygınlık geçirdi
Çatışmada şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt’un Kırklareli’nin Vize ilçesindeki baba evinde hüzün yaşanıyor.
Oğulunun şehit haberini alan baba Fedai Bozkurt, gözyaşlarına hakim olamayıp, ”Oğlum oğlum gitti” diye feryat ederek baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği baba Bozkurt, daha sonra ambulansa alındı.

Terhisine 1,5 ay kala şehit düştü
Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde şehit olan askerlerden Gaziantepli Fevzi Kazak’ın baba ocağına ateş düştü.
Şehadet haberini alan Kazak ailesi sinir krizleri geçirdi. Şehit askerin terhisine de yaklaşık 1,5 ay kaldığı öğrenildi.
24 askerin şehit düştüğü saldırıda, acı haberlerden biri de Gaziantep’i vurdu. Şehitkâmil ilçesine bağlı Zeytinli mahallesinde 133 nolu sokakta oturan Kazak ailesine, çocuklarının şehit olduğu haberi askeri yetkililer tarafından verildi.
Evin önünde sağlık ekipleri ve emniyet güçlerinin de hazır bekletilirken, acı haberi alan aile üyeleri sinir krizleri geçirdi. Anne Fatma Kazak, evin penceresinden askeri yetkilileri görünce gözyaşlarına boğularak feryat etti. Bu sırada evin önünde şehit askerin kardeşleri de emniyet güçleri tarafından güçlükle sakinleştirildi. Sağlık ekipleri tarafından da evin önünde hazır bekletilen ambulanslarda, şehidin yakınlarına sakinleştirici iğne yapıldı.
Öte yandan, 8 kardeşten en büyüğü olduğu öğrenilen şehit askerin ailesinin, Karpuzkaya köyünden Gaziantep’e yeni göç ettikleri, baba Mehmet Kazak’ın da ailesinin geçimini sağlamak için inşaatlarda bekçilik yaptığı öğrenildi.
Ağrı’ya bir acı haber de Hakkari’den geldi
Ağrı üst üste şehit haberleri ile sarsılıyor. Dün Bitlis’in Güroymak ilçesindeki hain saldırıda şehit olan polislerden sonra bugün de bir acı haber Hakkari’den geldi.
Ağrı’nın Hamur ilçe nüfusuna kayıtlı Ramazan Akın (20)’ın, dün geceki saldırıda şehit düştüğü öğrenildi. Hamur Kaymakamlığı’nın acı haberi şehidin babası Mehmet ile annesi Sakine Akın’a bildirdiği kaydedildi.

Zaman
Kısa URL: http://www.dunyatimes.com/?p=66273

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...

Yorumlar

  1. berna öcal dedi ki:

    turk mılletınde sereflı bu bayark olduktan sonra sızın gıbı kansızlar bos ugrasırlar allah hepınızı kahretsın kansızın cocukları