Kişisel Site

cabadak_banner

Kaddafi’nin sarayı vuruldu

25 Nisan 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 309 Görüntülenme

Libya lideri Muammer Kaddafi’nin başkent Trablus’taki Bab ül-Aziziye karargahının NATO uçakları tarafından vurulduğu bildirildi.

Kaddafi hükümetinden adının açıklanmasını istemeyen bir basın yetkilisi, NATO’nun bugün erken saatlerde düzenlediği hava saldırısının karargahtaki bir binayı yerle bir ettiğini ve Kaddafi’nin hayatına kastettiğini ifade etti.

Basın yetkilisi, yerle bir olan binayı Kaddafi’nin toplantılar için kullandığını, saldırıda 15’i ağır olmak üzere 45 kişinin yaralandığını söyledi ancak olay yerindeki bir güvenlik yetkilisi, saldırıda 4 kişinin hafif yaralandığını kaydetti.

Hava saldırıları nedeniyle Trablus’un merkezini sarsan 3 şiddetli patlamadan birkaç saat sonra itfaiyecilerin yangını hala söndürmeye çalıştığı belirtildi.

Saldırı sırasında Muammer Kaddafi’nin nerede olduğu bilinmiyor.

-LİBYALI YETKİLİLER: “KADDAFİ HEDEF ALINDI”

Libya’nın başkenti Trablus’ta Albay Muammer Kaddafi’nin karargahının NATO uçaklarınca bombardımanında Libya liderinin hedef alındığı bildirildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen Libyalı yetkililer, Libya liderinin karargahının yerle bir olduğu geniş çaplı hava taarruzunun, ”Albay Kaddafi’ye suikast girişimi” olduğunu söylediler.

Yetkililer, enkaz altında kalanlar olabileceğini belirttiler.

Kaddafi’nin oğlu Seyfi El İslam da, babasının karargahının bombalanmasını ”alçaklık” diye niteledi.

Kendi televizyon kanalı Allibiye’de açıklama yapan Seyfi El İslam, bu alçakça saldırının çocukları korkutabileceğini, ama savaşı bırakmayacaklarını ve korkmadıklarını söyleyerek, ”Milyonlarca insan Kaddafi ile birlikte. Onlar korkmuyor. Bombardımana rağmen bu kadar insan oradaydı. Bu insanları nasıl yeneceksiniz” diye konuştu.

Trablus’ta kent merkezinden fazla uzakta olmayan yabancı basın mensuplarının kaldığı oteli de titreten patlamalardan sonra devlete ait üç televizyon kanalının yayınları bir süreliğine kesildi. Libya televizyonu, Cemahiriye ve Şebabiye kanalları yarım saat yayınlarına ara verdi.

-EL ARABİYA TV: ”MİSRATA’TA 30 KİŞİ ÖLDÜ, 60 KİŞİ YARALANDI”

Libya’nın Misrata kentinde, Libya lideri Muammer Kaddafi birliklerinin roket saldırısında 30 kişinin öldüğü, 60 kişinin yaralandığı kaydedildi.

El Arabiya televizyonunun haberine göre, Misrata’da muhalif bir radyo istasyonunda mühendis olarak çalışan görgü tanığı Ahmed el Kadi, ”Yerleşim yerleri yoğun ve rastgele bombardımana tutuldu. Yanmış cesetler hastaneye kaldırılıyor. Yaralı sayısı 60 ve 30 şehit var. Bu rakamlar, son 12 saatte verilen kayıplar” dedi.

AA

Benzer Yazılar

Yaz için geri sayım başladı. Hepimizin hayallerini berrak sular ve sımsıcak kumlu plajlar süslüyor. Bizler de sizi dünyanın dört bir yanındaki ünlü plajlara götürüyoruz. Aralarında İzlanda'daki gibi volkanik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış olanlar da var, simsiyah kumları olanlar da... Yazın tadını bu plajlarla ...
babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
Neçirvan Barzani: Savaş çıkacağını sanmıyorum
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Bağdat hükümetiyle sorunları anayasal yollarla çözmeyi umduğunu söyledi. Kadın Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen 'Kadınlara Karşı Şiddete Karşı Durmak' konulu konferansın ardından basın mensuplarının Erbil ile Bağdat arasındaki gerilime ili...

Yorumlar