Kişisel Site

cabadak_banner

Kağıthane’nin A Plus Ofis Projesi ‘Dap Z Ofis’

21 Kasım 2012 | Yazar: Enupenvemenia | Henüz yorum yapılmamış | 279 Görüntülenme

Kağıthane'nin A Plus Ofis Projesi 'Dap Z Ofis'DAP yapı tarafından Kağıthane’de konumlandırılan Dap Z Ofis projesi A Plus 304 ofis ve iş hayatında ihtiyaç duyulabilecek donanımları ile fark yaratıyor..

DAP Yapı’nın Avrupa Yakası’ndaki ilk projesi olan Dap Z Ofis, Prof.Dr. Barbaros Sağdıç ve ekibi tarafından lokasyon olanakları yüksek bir A plus ofis projesi olarak tasarlandı.

Mimari ekip, proje sunumunda “İstanbul son yıllarda iddialı projelerle bir Dünya metropolü olarak hızlı bir değişim ve gelişim içindedir, kentsel bir dönüşüm hızla sürmektedir. Bu sürece DAP Yapı’da iddialı, özgün, nitelikli ve özel projeleriyle katkıda bulunmaktadır ve çok önemli bir rol, bir misyon üstlenmiştir. DAP BURGU KULE, DAP DALGA KULE ve DAP TANGO KULE ile benzer şekilde “DAP Z OFİS” ile de şehrin silüetine katkıda bulunan, içinde iş ve yaşam sürdürenleri mutlu ettiği gibi şehirde yaşayanları da görsel güzelliği ve zenginliğiyle keyiflendiren, mutlu eden tasarımlar, projelerle yüklü bir misyon” yorumunu yapıyor.
Alışılmışın, kanıksanmışın ötesinde sınırları zorlayan, özgün, özgün olduğu kadar konforlu da, çevresine ve bölgesine katkıda bulunup standartlarını yükselten, kente katma değer yaratan iddialı, cesur, çizgi dışı bir proje “DAP Z OFİS”.

Amerika’da ofis mekanlarının anlayışı değişiyor
Son 50 yıllık süreçte Birleşik Devletler başta olmak üzere ileri sanayileşmiş ülkelerde çalışma gücünün büyük bir ağırlığı hizmet sektörlerine kaymış, çalışan nüfusun büyük bölümü mavi yakalı olmaktan çıkarak beyaz yakalı statüsüne yükselmiştir. Bu da sosyo-ekonomik tüm değerlendirmelerde olduğu gibi mekansal organizasyon ihtiyacını da kökünden etkilemiş ve değiştirmiş görünmektedir. Bu açıdan ofis mekanları mimarların en öncelikli tasarım meselesi haline gelmiş, kapitalizmin belki de en övünülür tarafı olan çalışma verimliliğini arttıracak düzenlemelerin önünü açmıştır.

Kağıthane’de A Plus ofis binası
“DAP Z OFİS” Altı adet panaromik asansör, iki servis asansörü, altı adet kullanım ve yangın merdiveninin düşey sirkülasyonu sağladığı, 5 katta toplam 304 bağımsız ofise sahip, lokasyonu itibariyle çevre yoluna ve TEM bağlantısına birkaç dakikalık mesafede, kentsel dönüşümün hızla sürdüğü önemli bir iş ve ticaret merkezine dönüşen Kağıthane’de A plus bir ofis binası olarak planlanmıştır.

DAP Z Ofis kompleksinde ayrıca zemin kat ve peyzajla bütünleşen birinci bodrum/alt zemin katta 61 ticari birim yer almaktadır. Proje iki kanatta toplam 3 ofis girişine sahiptir. 24 saat güvenlik, resepsiyon ve ofis yönetimi hizmeti verilen komplekse kapalı garajdan direkt olarak ulaşılmaktadır.

Dünyada Z harfiyle mimari normunu bulan ilk projede sunulan A plus konforunun yanı sıra ofis yönetimi ve asistanlık hizmetleri, kat hizmeti, yüzme havuzu, cafe-restaurant hizmetleri iş ve sosyal yaşamınızı konforlu ve özel kılarken, iş yaşamınızın gerektirdiği dinamizm yeni Ofis kavramı içinde tasarım unsuru olarak ele alınıyor.

Tüm ofislerde tavandan yere kadar panaromik cam
DAP Z Ofis’in tüm ofis katlarında tavandan yere kadar inen panaromik cam cephe dışta özgün mimariye güçlü bir kimlik kazandırırken, iç mekanlarda her metrekareyi, Kent’le, bütünleyip kullanıcılarına aydınlık ve ferah mekanlar sunuyor. Proje kompleksi 10 dönümlük bir alanda Birinci bodrum kat + zemin kat + 4 katlı ofis, 2 kat kapalı 400 araçlık otopark ile toplam 42.000 m2 inşaat alanına sahiptir.

İstanbul Kağıthane’de yapımı devam eden DAP Z Ofis’in en önemli özelliği Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren, yapı sektöründe sınırları zorlayan, estetik değerlere yeni bir boyut getiren özgün mimarisi.

Kaynak: Sahibinden.com/projeler

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Kıbrıs’ta Çözüm Ekonomi ve Turizmi Uçurur
Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Günay Çerkez, Kıbrıs'ta çözümün herkes açısından gerekli olduğunu belirterek, çözümün ekonomi, turizm, eğitim, gemicilik gibi sektörlerin kalkınmasını sağlayacağını belirtti.....
Sinpaş Holding, Frankfurt’Ta Ticari Kompleks Satın Aldı
Sinpaş Holding iştiraki olarak faaliyet göstermekte olan Servet GYO, Almanya'nın Frankfurt kentinde 60 milyon Euro'ya 291 bin 159 metrekarelik bir ticari kompleks satın aldı.....

Yorumlar