Kişisel Site

cabadak_banner

Kansersiz yaşam için bir sayı da siz atın

23 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 662 Görüntülenme

Çocukluk çağı kanserlerinde “moral”; tedavi sonrasında motivasyon ve adaptasyon aşamalarında oldukça önemli rol oynamaktadır.

Kansersiz Yaşam Derneği olarak, çocukluk çağı kanserlerinde çocukların hastalık ve devamındaki tedavi zamanlarında sosyal hayattan oldukça uzaklaştıklarını düşünürsek; tekrar sosyal hayatın bir parçası oldukları duygusunu hissettirmek ilk hedefimizdir.

Kansersiz Yaşam Derneği; ikinci başkanımız Sayın Mihriban Oğuz liderliğinde, Pediatrik Onkoloji birimi olan illerde çocuk kanserleri üzerine dikkat çekmek, çocuklar ile paylaşımlarda bulunmak, kendilerini hayatın ve bir takımın parçaları olarak hissetmelerini sağlamak ve psikolojilerine pozitif dokunuşlar yapabilmek için 2012-2013 Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi sezonu içerisinde 3 lig maçından önce 3 Veteran maçı organize edip, çocukları spor salonuna getirerek, 1 gün öncesinde de takımlarımızın oyuncuları ile hastane ziyaretleri yaparak çeşitli sosyal etkinliklerinde içinde yer alacağı bir proje yarattı.

Projemize A Milli Kadın Takımı Oyuncularımızdan, İstanbul Üniversitesi B.G.D Takımında forma giyen Tuğba Palazoğlu ve Galatasaray Kadın Basketbol Takım Kaptanı Işıl Alben ile Galatasaraylı Sporcular Derneği destek vermektedir.

Geçtiğimiz Mart ayında 11 yaşında kaybettiğimiz Sevgili Abdil Çetiner anısına düzenleyeceğimiz basketbol oyunları ile daha çok çocuğa ulaşmak, mümkün olduğunca moral desteği vermek istiyoruz. Bu oyunları geleneksel hale getirdiğimiz de ise kanserli çocuk hastalar için artık çok şey değişmiş olacağı inancındayız. Çünkü çocuklarımız için bir takımın üyesi olmak, desteklenmek, alkışlanmak, liderlik ve aidiyet duygularını tatmak kaybettikleri adrenalini yerine koyacaktır.

Siz de bu takımın üyelerine destek olmak istemez miydiniz?

İlk maç takvimi ve detayları :

GaIatasaray & Ankara Ateşi
Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu
Tarih : 01.12.2012 Saat:12:00

Adana Botaş Spor & Galatasaray
Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu
Tarih : 01.12.2012 Saat:14:00

Benzer Yazılar

NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
  Uzun süredir İnternet üzerinden alışveriş yapmak en uygun fiyatlarla en iyi ürünleri almak anlamına gelmektedir. En uygun fiyatlara nasıl alışveriş yapacağınızı iyi bir araştırma ile güvenli mağazalardan alışveriş yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun için yıllardır güvenle hizmet veren www.net-alisveris....
Sanal âleme esnaf sokağı
Yakın zamanda oldukça önemli bir artışın yaşandığı e-ticaret konusunda birçok markanın ve ayrıca tüm markaları bünyesinde bulunduran sitelerin online alışveriş olanakları çok fazla tercih edilmektedir. Bu durum kolay bir şekilde alışveriş yapılabilmesinin yanında oldukça uygun fiyatlar ile ürünlerin alı...

Yorumlar