Kişisel Site

cabadak_banner

Keşfetmeyi Bakleyen Dünyanın En Güzel Plajları

14 Mayıs 2018 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 5.778 Görüntülenme

Yaz için geri sayım başladı. Hepimizin hayallerini berrak sular ve sımsıcak kumlu plajlar süslüyor. Bizler de sizi dünyanın dört bir yanındaki ünlü plajlara götürüyoruz. Aralarında İzlanda’daki gibi volkanik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış olanlar da var, simsiyah kumları olanlar da… Yazın tadını bu plajlarla sevdiklerinizle birlikte çıkarabilirsiniz. Masmavi sularında daha önce hiç görmediğiniz canlılarla tanışabilirsiniz.    www.uguryapi.com

Spa alanları va     r
Kuzey Amerika’nın en farklı adalarından biri Ocean Cay. Eskiden sanayinin toplandığı bu ada zamanla turizmin göz bebeği oldu. Plajları ve doğal güzelliğiyle turistleri kendine çekiyor. Adada ziyaretçilerin keşfetmesi için özel spa alanları bulunuyor.Keşfetmeyi Bakleyen Dünyanın En Güzel Plajları

Hilal şeklinde plaj
Hilal şeklinde görünen, şirin ve özel plaj olma özelliğiyle Kapalua Bay, lav akıntıları sonucu oluşuyor. Hawaii’de Maui Adası’nda bulunan plaj her iki tarafından kayalıklarla korunuyor. Berrak ve mavi sularında dalış yapabilir, hiç görmediğiniz deniz canlılarıyla tanışabilirsiniz.

Kartpostal tadında
Senegal yaklaşık 530 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip. Bu durum muhteşem plaj seçeneklerini beraberinde getiriyor. El değmemiş plajlarında yemyeşil palmiye ağaçları arasından gökyüzünü izleyebilir, kartpostal tadında manzaralara şahit olabilirsiniz.

Torosların yeşili denizle buluşuyor
Akdeniz’in en gözde plajları Fethiye’de bulunuyor. Ölüdeniz durgun sularıyla size kaçırılmayacak bir tatil imkanı sunuyor. Arkasında yemyeşil çam ağaçları bulunan plajda kum ve güneşe doyacaksınız. Aynı zamanda birçok su sporu olanağı da bulunuyor. Günübirlik tekne turlarına katılabilir, Ölüdeniz’in keşfedilmemiş koylarını gezebilirsiniz. Ölüdeniz’e gitmişken yamaç paraşütü yapmadan dönmeyin.

Yumuşak deniz kumu
Yumuşak ve ince kumuyla ünlü Siesta, Amerika’nın en ünlü plajlarından. Siesta plajı, TripAdvisor’ın 2017 Travellers’ Choice Ödülleri’nde ABD’nin en iyi plajları arasında birinci oldu. Turistler tarafından da oldukça ilgi gören bu sahilde hafta sonları yer bulabilmek zorlaşıyor.

Siyah kumlarla tazelenin
Bugüne kadar bildiğiniz plaj kavramını unutun. Plajlar sadece yatıp güneşlenmek için değil. Reynisfjara Plajı en çarpıcı soğuk plajlardan biri. Dünyada nadir bulunan siyah kumuyla oldukça turistik. İzlanda’nın kaya oluşumları ve farklı sahiliyle görülmeye değer bir yer.

Mağaralarla çevrili
Portekiz’in Algarve bölgesinde yer alan Praia do Camilo Plajı dünyada görülmesi gerekenler yerlerden. Portekiz’in de konum itibariyla Doğu kıyısına yakın bir lokasyon. Fiyat olarak da uygun olan bölge göz alıcı mağaralarla dolu.

Gizlenmiş plaj
Bir mağaranın içinde denize girmek nasıl olur tahmin edebilir misiniz? Yeryüzünden görünmüyorsunuz bile. Playa Del Amor, Meksika’nın en ilginç plajlarından biri. Bu plaja ulaşmak için tamamen gizli kalmış bir tünelden geçmeniz gerekiyor.

Birden fazla ekosistem
Palawan, Filipinlerin güneybatı ucundaki en büyük ada. El Nido Plajı da bu adada bulunuyor. Plaj ve kıyısı Filipinler’deki en büyük deniz rezervlerinden biri. Dolayısıyla çeşitli ekosistemleri içinde barındırıyor. Su altı dalışları için de ideal.

Volkanik oluşumun böylesi
Gezi yayıncılığında adını duyurmuş olan Lonely Planet, Aelion Adaları’nın 2018’in en popüler gezi rotalarından biri olduğunu açıkladı. Bu takımadanın içinde bulunan Lipari Adası volkanik oluşumları nedeniyle bembeyaz kumlara sahip.

Benzer Yazılar

babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
Neçirvan Barzani: Savaş çıkacağını sanmıyorum
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Bağdat hükümetiyle sorunları anayasal yollarla çözmeyi umduğunu söyledi. Kadın Hakları Günü dolayısıyla düzenlenen 'Kadınlara Karşı Şiddete Karşı Durmak' konulu konferansın ardından basın mensuplarının Erbil ile Bağdat arasındaki gerilime ili...
Arap Birliği Suriyeli muhalifleri resmen tanıdı
Arap Birliği, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nu (SMDK), Suriye halkının meşru temsilcisi olarak kabul ettiğini ilan etti. Arap Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısı sonrası yapılan açıklamada, Suriye muhalefetinin koalisyon kurmasından duyulan memnuniyet dile getirilerek, SMDK'nın Suriye halkını...

Yorumlar