Kişisel Site

cabadak_banner

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ Biyografi ve Resimleri

21 Eylül 2011 | Yazar: admin | 2 Yorum Yapılmış | 3.697 Görüntülenme

27 Ekim 1983’te Adana’da, beş çocuklu ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, ortaokulu Yenice Özel Çağ Lisesi’nde okumuş. Adana’dayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü’nde basketbol oynamış.

1997’de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adana’dan İstanbul’a taşınmış. İstanbul Kalamış Lisesi’nden mezun olan Kıvanç’ın aklı fikri basketboldaymış.

Guisela Rhein Kıvanc Tatlıtug resimleriTek hayali NBA’de basketbol oynamak olduğu için Ülkerspor’dan gelen cazip teklifi hemen kabul etmiş ve orada iki yıl forma giymiş. Sonra bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe’de oynamış. Ancak dönüş yaptığı Beşiktaş takımında sakatlanması tüm hayallerini suya düşürmüş ve profesyonel basketbol hayatına son vermiş.

O dönemlerde yakın çevresinin sürekli fiziğine iltifatlarda bulunduğunu, model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söylüyor Kıvanç Tatlıtuğ. O ise bunlara hiç kulak asmamış. Ta ki annesinin yaptığı sürprize kadar!

Annesi, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında “Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?” ilanını görünce, Tatlıtuğ’un yanında bulunan bir fotoğrafını göndermiş. İlan verilen şirketten kendisini aradıklarında şaşkına dönmüş ama teklifi de kabul etmiş. “Ben sporcuyum ne işim olur mankenlikle” derken bir anda kendini defilede bulmuş. Daha sonra gelen teklifleri değerlendiren Kıvanç, işin hoşuna gitmesiyle bu mesleğe profesyonel olarak başlamış. “Annemin beni model yapma hayali hep vardı.” diyor Kıvanç.

İki yıl bir ajansla çalıştıktan sonra 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasında önce Türkiye, sonra dünya birincisi olmuş Kıvanç Tatlıtuğ.

Sonrasında da Fransa günleri başlamış. Paris’teki Success Ajans’tan gelen teklifle bütün eşyalarını toplayıp, Paris’e yerleşmiş. Burada mesleğini 1,5 yıl sürdürmüş.

Paris’teyken, ajanstan gelen telefonda, dizi tekliflerinin had safhaya ulaştığını söylemişler. Küçüklüğünden beri sinema ve televizyona ilgisinin olduğunu, mutlaka bir yerinde bulunmak istediğini ama o zamanlar “Ben manken olacağım, sonra dizi çekeceğim.” gibi hayallerinin olmadığını da sözlerine ekleyen Kıvanç Tatlıtuğ, senaryoları değerlendirmek için Türkiye’ye gelmiş. Gümüş’teki ‘Mehmet’ karakterini kendine çok yakın bulduğunu, oynayabileceğini, en azından kendinden bir şeyler verebileceğini düşünmüş. Şu anda da yayınlanan dizide iki yıldır rol alıyor ve dizi çok ilgi görüyor.Kıvanç Tatlıtuğ, Guisela Rhein Resimleri

Kıvanç Tatlıtuğ şu sıralar zamanının çoğunu sette geçiriyor. ‘Ne ailemi, ne arkadaşlarımı kimseyi göremiyorum. Zaten asosyal bir yaşantım vardı, iyice asosyal oldum’ diye yakınıyor.

Çekim aralarında kitap okur, dergi karıştırır ve müzik dinlermiş. Pek fazla da kimseyle konuşmazmış. Set çalışanlarının tabiriyle ‘sessiz sakin bir çocuk’ bu Kıvanç Tatlıtuğ.

Kendisini eleştirmeyi sevdiğini söyleyen yakışıklı oyuncu, diziye başlamadan önce bir süre Okan Bayülgen’den ders almış.

Yakışıklı, dikkat çekici bir fiziğe sahip olan Kıvanç Tatlıtuğ, bu yüzden zaman zaman sözlü tacize uğradığını da itiraf ediyor. Diğer yandan erkek mankenlere karşı pek çok kişide var olan gay ve jigolo önyargılarıyla ilgili olarak da “Ben öyle bir tavır sergilerim ki insanlar yanıma yaklaşamazlar.” diye eklemeyi de ihmal etmiyor.

Gece dışarı çıkmayı, kulüplerde eğlenmeyi sevmiyor. Onun yerine arkadaşlarıyla ev muhabbeti yapmaktan hoşlanıyor. Birlikte televizyon izliyor ya da tavla partileri düzenliyorlar.

Dünya podyumlarındaki başarılarıyla arkadaşlarına örnek olan Kıvanç Tatlıtuğ, David Beckham’la olan benzerliği hakkında ilgili olarak da “Benim saçım uzunken, Beckham’ın adı bile anılmıyordu. Aslında Beckham bana benzedi.” diyor.

İyi derecede İngilizce bilen, “Benim için önemli olan kariyer” diyen Kıvanç Tatlıtuğ‘un en büyük hayali ise iyi bir aktör olmak. Bunun için de ilk adımı atmış. Devlet Tiyatrosu oyuncusu Laçin Ceylan’dan (dizide halasını oynayan ‘Gülsun’ rolüyle tanıdığımız) bir süre oyunculuk dersleri almış… “Bakıyorum, çok eksiğim var” diyen, dersler almaya devam edeceğini ve iyi bir sinema filminde rol almayı çok istediğini belirten Kıvanç Tatlıtuğ‘un hayallerinden biri de tiyatroda oynamak.
azug:

Kıvanç Tatlıtuğ, Behlül gibi olamaz

Kıvanç Tatlıtuğ kimdir? Kıvanç Tatlıtuğ Biyografi ve Resimleri

Gerçek hayatta Behlül gibi yapması mümkün değil!

Türkiye’nin izlenme rekorları kıran dizisi ‘Aşk-ı Memnu’da gösterdiği performansla büyük beğeni toplayan Kıvanç Tatlıtuğ, Hürriyet Pazar’a konuştu.

Türkiye’nin izlenme rekorları kıran dizisi ‘Aşk-ı Memnu’nun en beğenilen karakteri ‘Behlül’ü oynamasına rağmen dizi bittikten sonra hiç konuşmadı. Dizinin final sahnesinin yayınlanmasının ardından da tatile çıktı. Uzun bir ayrılıktan sonra ilk kez konuşan Kıvanç Tatlıtuğ, gerçek hayattaki sevgilisi İdil Fırat hakkında ise tek kelime yorum yapmadı!

Ünlü oyuncu Hürriyet Pazar’a konuştu, Aşk-ı Memnu dizisindeki olayları yorumladı. Kıvanç Tatlıtuğ, oyunculuğa ‘Gümüş’ dizisiyle başladı. Sonrasını bilmeyen yok. ‘Aşk-ı Memnu’ dizisi ile geçen sezon ortalık Behlül diye inlerken o hiç konuşmadı. Dizinin finali reyting listelerini altüst etti yine sustu. Ve dizi sonrası Kıvanç Tatlıtuğ, Hürriyet Pazar’dan Sibel Arna’nın sorularını cevapladı.

Dizi konusunda kandırılamaz durumda mısınız?

– Dizi kesinlikle yapmayacağım, istemiyorum. Bu sene dinleneceğim. Bir ara vermekte fayda var insanın kendini toparlaması için. Altı ay sonra oyunculuk okumak için yurtdışına gideceğim.

Siz zaten Kültür Üniversitesi’nde oyunculuk okumuyor musunuz, neden bir de üstüne yurtdışında okumak istiyorsunuz? Arda Turan gidip Manchester’da futbol okuluna yazılıyor mu?

– (Gülüyor) Arda’yı da çok severim bu arada ama bu şaka herhalde. Her şeyin fizikle, tiple, dış görünüşle ilgili olmadığı bir iş yapıyorum şu anda. Oyunculuk çok başka bir şey. İşim mankenlik olsaydı sabahtan akşama sadece durarak insanların ruhunu ferahlatabilirdim. Ama şimdi o ruhları beslemem de gerekiyor. Bunun için ise eğitim şart. Ve bu eğitimin hayat boyu bitmemesi gerektiğini biliyorum. Türkiye’de Haluk Bilginer gibi bir üstat, “Ben daha yolun yarısındayım” diyebiliyorsa, biz susalım. Benden ‘Aşk-ı Memnu’nun kaymağını yememi bekleyemezsiniz.

Günün birinde şımarabilmeniz için, ayaklarınızın yerden kesilmesi için ne olması gerekiyor. Oscar kazansanız mesela yine bu kadar kontrollü olabilir misiniz?

Azra Akin Kıvanc Tatlitug resimleri

– Oscar kazansam da ben hala aynı annenin, babanın çocuğu hala aynı ajansın oyuncusu hala aynı ülkenin vatandaşı olacağım; hiçbir şey değişmeyecek.

‘Aşk-ı Memnu’yu bu kadar popüler yapan nedenlerden biri de Behlül’ün amcasının karısına aşık olup onunla sevişmesiydi. Aşkın bütün tabular ve kurallar üstü bir duygu olduğuna katılıyor musunuz? Ve aşkın bir insana yaptırabileceklerinden korkuyor musunuz?

– Eğer amcanın karısa aşık olma mevzuundan bahsediyorsanız o tamamen sürreal, gerçek dışı bir hadiseydi. Bunun üzerine konuşmak yersiz. Biri bana, “Gerçek hayatta amcanın karısına aşık olur musun?” falan dese onun suratına kahkahalarla gülerim. Böyle bir şey mümkün değil. Bunu bir kenara ayırıyorum. Ama insanların dikkatini çeken de bu oldu bence. Bu dizi bu yüzden bu kadar çok reyting aldı. Aşkın hiçbir hali bana bu yaptıramaz. Mümkün değil, sürreal, saçmalık?

‘Aşk-ı Memnu’daki odanızı süsleyen Eyfel duvar kağıdı satış rekorları kırıyor, Ortadoğu ve Balkanlar’da çocuklar üzerlerinde sizin fotoğrafınızın basılı olduğu çantalarla okula gidiyor, gençler berber koltuğuna oturduğunda “Çek bir Behlül traşı” diyor? Kendinizi bir marka olarak görüp bir marka gibi yönetmeye başladınız mı?
İlerleyen yıllarda Kıvanç Tatlıtuğ‘un parfümü ya da yatak çarşafı piyasaya çıkabilir mi?- Ben böyle sorularda kilitleniyorum ya. İnsanın kendisine “Ben markayım” demesi kadar absürd bir şey olamaz. İnsanlar sizi nereye koyuyor, nerede görmek istiyor o önemli.

– Şu anda hiç böyle bir plan yok ama zaman ne getirir belli olmaz. Güzel işbirlikleri ile bir takım sıcak sonuçlar ortaya çıkabilir.

Televizyon Gazetesi

 

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar

  1. şükrü özbek dedi ki:

    Adana basket sarayındaki Murat ağbisini birkezde olsa arayarak bi sürpriz yapsın

  2. mehmet bozkurt dedi ki:

    adana gençlik sarayındaki arkadaşlarını unutmasın özellikle murat abimizi arasın bi kezde olsa