Kişisel Site

cabadak_banner

KOSGEB Bilişim Uygulamalarına Bir Ödül Daha

1 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 237 Görüntülenme
Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen 28. Ulusal Bilişim Kurultayı kapsamında verilen Bilişim Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu.
 
KOSGEB İdaresi Başkanlığı, e-KOBİ uygulaması Bilişim 2011 Hizmet Ödülleri Kamu Uygulama Ödülü’ne layık görüldü. 
 
Ankara JW Marriott Otel’de gerçekleştirilen 28. Ulusal Bilişim Kurultayı’nın ödül törenine bilişim sektörünün önde gelen kurumlarından çok sayıda davetli katıldı. Ödül Törenine KOSGEB adına, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ile Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır ve Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Ali Kadir Uyar katıldı.
 
Türkiye Bilişim Derneği, geleneksel Bilişim 2011 etkinliğinde, Türkiye`nin gelecekte olması gereken yer için yapılabilecekler eylem adımlarına dökülmeye, çözüm önerileri üretilmeye, temel politikaların şekillenmesine katkıda bulunulmaya çalışıldı.
 
TBD`nin, daha hoşgörülü, özgür ve demokratik bir dünya için  insanı odak noktasına alarak  ,"Hukuk”, “Enerji”, “Sosyal Hareketler”, “Eğitim”, “Teknoloji”, “Sağlık”  ve “İletişim Teknolojileri” gibi pek çok alanda farkındalık oluşturulmaya çalışıldığı etkinlikte; WEB Sitesi Görsel Tasarım Ödülü, Eğitim Sitesi Ödülü, Yenilikçi Uygulama Ödülü, Mobil Uygulama Ödülü, Sektörel Yayıncılık Ödülü, Kamu Uygulama Ödülü, Finansal Uygulama Ödülü ve Özel Ödülü verildi.
 
Bilişim 2011 etkinliği kapsamında yapılan oylama sonucunda “TBD Bilişim 2011 Hizmet Ödülleri kamu Uygulama Ödülü”  kategorisinde KOSGEB e-Kobi uygulaması www.kosgeb.gov.tr ödülünü aldı.
 
KOSGEB e-KOBİ Uygulaması sayesinde vatandaşlar ve KOBİ’ler, http://destek.kosgeb.gov.tr üzerinden KOSGEB Destek Programlarına başvuru süerçlerini, KOBİ Beyannamesi işlemlerini on-line olarak yapabilmektedir.
 
Bilindiği üzere KOSGEB Web sitesi daha önce de ”Altın Örümcek” ve ”Webaward” ödüllerini almıştı. 
 
 
 
"BT Sektöründe Girişimcilik" Paneli
 
Bilişim 2011 / 28. Ulusal Bilişim Kurultayı kapsamında, programın 2. gününde "BT Sektöründe Girişimcilik" konulu panel düzenlendi. Oturum yöneticiliğini Doç. Dr Selçuk Özdemir ‘in üstlendiği penele, konuşmacı olarak KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, Melek Yatırımcılar Der. Bşk. Baybars Altuntaş, Inventram-KOÇ Genel Müdürü Cem Soysal ve Microsoft Türkiye Gnl. Mdr. Yrd. Melek Pulatkonak katıldı.
 
KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır panelde yaptığı konuşmada, KOSGEB’in yeni destek sisteminde, girişimciliğin ayrı bir destek programı olarak yer aldığını belirtti.
 
Girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, başarılı ve uzun işletmelerin kurulması için; Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yeni Girişimci Desteği, İŞGEM Desteği ve iş planı ödülünü kapsayan 4 adet destek modülü ile Girişimcilik Destek Programı’nın yürürlüğe alındığını kaydeden  KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, iş arayanlar başta olmak üzere kadınlar, gençler, özürlüler gibi tüm gruplara, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması için, gerek KOSGEB olarak gerekse çeşitli kurum/kuruluşlarla işbirliği yaparak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” vermeye devam edildiğini söyledi.
 
KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, 2010 yılında 12 bin girişimci adayının Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programları ile eğitildiğini, 2011 yılında ise bu sayısının 50 bini bulduğunu, bu eğitimleri tamamlayarak iş kuran girişimcileri de süreç sonrası yalnız bırakmadıklarını kaydetti.
 
KOSGEB Başkan Yardımcısı Dr. Metin Şatır, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yeni kurulan işletmelerin mevcut banka ve diğer finansman kuruluşlarından destek alabilmesinin zorluklarını bildiğimiz için, bu eğitim programlarından mezun olup işini kuran girişimcilere KOSGEB Yeni Girişimci Desteği ile 27.000 TL’si hibe, 70.000 TL’si geri ödemeli olmak üzere 97.000 TL finansal destek sağmaya devam ediyoruz. Sadece bu desteklerle de yetinmeyip diğer destek programlarımızdan da yararlanmalarını sağlıyoruz.
 
Yeni Girişimci Desteğinden faydalanabilmek için uygulamalı girişimcilik eğitim programına katılmak ve bir iş planı hazırlayarak bunu KOSGEB’e sunmak gerekmektedir. Bu destek sayesinde girişimcilerimiz başlangıçtaki zor dönemlerini daha kolay geçirebilecekler, daha başarılı işletmeler kurabilecekler."

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar