Kişisel Site

cabadak_banner

KOSGEB, DAMU ile Mutabakat Zaptı İmzaladı

25 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 277 Görüntülenme
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Kazakistan Turizm ve Spor Bakanı Talgat A. Yermegiyayev’in eşbaşkanlıklarının himayesinde “KOBİ’ler Alanında İşbirliğine İlişkin” Mutabakat Zaptı, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve Kazakistan Girişimciliği Geliştirme Fonu AŞ (DAMU) Başkanı Askar A. Esimov tarafından imzalandı.
 
İmza töreninde KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, bu protokolün iki ülke arasındaki ticaret hacmini arttırmasını temenni etti.
 
Törenin ardından konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kazakistan ile Türkiye arasında tarihten gelen çok köklü ve güçlü bir ilişki olduğunu söyledi.
 
Çağlayan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev arasında 22 Ekim 2009’da imzalanan, Türkiye ile Kazakistan arasındaki stratejik ortaklık anlaşmasının, iki ülke arasındaki ilişkilere çok büyük ivme kazandırdığını ifade etti. İki ülke cumhurbaşkanlarının belirlediği ekonomi politikalarının önemini de vurgulayan Çağlayan, bugün yapılan toplantının ve imzalanan metinlerin de bu politikalara katkı sağlayacağını bildirdi.
 
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ayrıca, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da artırılması gerektiğini ifade ederek, KOSGEB’in bu açıdan önemli çalışmaları olduğunu belirtti.
 
Kazakistan Turizm ve Spor Bakanı Talgat A. Yermegiyayev de Türkiye ile Kazakistan’ın ekonomik ilişkilerinin ve aradaki ticaret hacminin her geçen gün arttığını söyledi.
 
İki ülkenin Cumhurbaşkanlarının da bu konuda önemli talimatları olduğunu ve kendilerinin de bu talimatları yerine getirmeye çalıştığını aktaran Yermegiyayev, önümüzdeki süreçte ilişkilerin daha da iyiye gitmesini arzu ettiklerini ifade etti.

Konuşmaların ardından Bakan Çağlayan ile Yermegiyayev, ”KEK Protokolünü” imzaladı ve birbirlerine karşılıklı hediyeler verdi. 

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar