Kişisel Site

cabadak_banner

“KOSGEB Destekleri ve Üniversite” Konulu Seminer

21 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 200 Görüntülenme
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi tarafından düzenlenen  KOSGEB Destekleri ve Üniversite konulu Seminer, 17 Ocak 2012 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Ulus Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Konuşmacı olarak KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin’in katıldığı seminere, çok sayıda üniversite öğretim görevlisi ve öğrenci katıldı.
 
Seminerde konuşan KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin, Üniversite öğrencilerine KOSGEB Destekleri ve girişimcilik konusunda önemli bilgiler aktardı.
 
Girişimciliğin tüm ekonomiler açısından önemli bir kavram olduğuna değinen KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin, ülke ekonomilerinin kalkınmasında girişimciliğin vazgeçilmez bir unsun olduğunu dile getirdi.
 
KOSGEB’in bu konuda önemli bir mesafe kaydettiğini söyleyen KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin, “Girişimcilik Destek Programı” kapsamında yürütülen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” ile 2011 yılında yaklaşık 50 bin girişimci adayının eğitim aldığını sözlerine ekledi.
 
Bu eğitimler sonucu birçok girişimcinin kendi işini kurduğunu kaydeden KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin,  başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması açısından bu eğitimlerin önemli olduğunu vurguladı.
 
Girişimcilik Destek Programı konusunda ayrıntılı bir bilgi sunan KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin, İş planı ödülü konusunda da öğrencilerin aktif katılımlarını beklediklerini belirtti.
 
KOSGEB Destekleri içerisinde önemli bir yere sahip olan “Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı” değinen KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin, üniversite öğrencilerinin bu konuda bilinçlenerek, Ar-Ge ve yenilikçiliğe önem vermesi gerektiğini ifade etti.
 
Ülkemizde Ar-Ge ve yenilikçilik kavramlarının yeni yeni değer kazandığını kaydeden KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin, üniversite-sanayi işbirliğinin de bu dönemde önemli bir yaklaşım olduğuna değindi. 

Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı’nın ayrıntılarını Üniversite öğrencileri ile paylaşan KOSGEB Başkan Yardımcısı Tuna Şahin, konuşmasının sonunda öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdı. 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar