Kişisel Site

cabadak_banner

KOSGEB ile TOSYÖV Girişimciler için Bir Araya Geldi

30 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 349 Görüntülenme
KOSGEB ile TOSYÖV arasında 24 Ocak 2012 tarihinde KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez’in katılımlarıyla “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı.
 
KOSGEB Başkanlığında gerçekleştirilen işbirliği protokolü imza töreninde, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ile TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez’in yanısıra TOSYÖV Eski Başkanı Hilmi Develi, TOSYÖV Genel Sekreteri Rahmi Aktepe ve KOSGEB Başkan Müşaviri Halil Özgökçe’de hazır bulundu.
 
İmzalanan bu işbirliği protokolü ile girişimciliğin geliştirilmesini teminen; Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin” verilmesi ve bu eğitimlerden mezun olarak kendi işini kuran girişimcilerin 27.000 TL geri ödemesiz, 70.000 TL geri ödemeli destekten oluşan “KOSGEB Yeni Girişimci Desteğine” başvurabilmeleri sağlanacak.
 
KOSGEB’in 2010 yılı Haziran ayında uygulamaya geçirdiği Yeni Destek Programlarında yer alan “Girişimcilik Destek Programı” kapsamında gerçekleştirilen “Uygulamalı Girişimcilik “Eğitimleri” minimum 60 saatlik eğitim ve atölye çalışması olan girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri egzersizleri yapılması ve iş planı hazırlanmasını kapsamaktadır.
 
İmza töreninde konuşan KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, başta istihdam olmak üzere, ekonomik ve sosyal anlamda son derece hayati işlevler yerine getiren girişimciliğin desteklenmesinin büyük önem taşıdığını söyledi.
 
Girişimcilik potansiyelinin sahaya çıkartılması, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması için imkanları seferber ettiklerini belirten Kaplan, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler toplumumuzun ekonomideki en önemli bölümünü teşkil etmektedir. TOSYÖV’de bu kitlenin temsilcisi olarak ülkemizde çok aktif ve yapılması gerekenleri yapmakta, ilişkilerimiz en üst düzeydedir. İstihdam problemi olan Türkiye’nin, işsizliğe çözüm için kurumsal olarak girişimciliği geliştirme programı ile işsiz ve iş kuracak gençlerimizin yapacakları faaliyetlere destek veriyoruz. Bu destek için de, gençlerimizin öncelikle ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nden geçmeleri gerekiyor. Bu eğitim protokolü çerçevesinde eğitime alınacak girişimciler eğitimi tamamlayıp, sertifika alarak, iş fikirlerini içeren iş planlarını düzenli şekilde hazırlayıp KOSGEB’e getirenlere, iş kurmaları halinde 27 bin liralık hibeyi takdim edeceğiz. Yetmediği takdirde 70 bin liralık geri dönüşümlü sıfır faizle 3 yıl vadeli destek sağlayacağız” dedi.
 
TOSYÖV Başkanı Yalçın Sönmez de, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ile işsizliği azaltmak adına böyle bir projenin hayata geçirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi
 
KOSGEB ile TOSYÖV arasında imzalanan protokol gereği, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin gerçekleştirilmesi sağlanacak. Eğitim programını tamamlayarak mezun olan katılımcılar, kendi işini kurduğu takdirde KOSGEB mevzuatı çerçevesinde ‘Yeni Girişimci Desteğine’ başvurabilecek. 

Eğitimlere kendi işini kurmak isteyen en az ilköğretim mezunu olan, daha önce diğer kurum ve kuruluşlarca düzenlenen girişimcilik eğitimine katılmamış olan gençler, kadınlar ve dezavantajlı grupların katılabileceği ifade edildi. 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar