Kişisel Site

cabadak_banner

KOSGEB-İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İşbirliği Protokolü

10 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 239 Görüntülenme
KOSGEB ile İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi arasında KOBİ’lerin ve girişimcilerin Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulamalarının geliştirilmesine yönelik “Ar-Ge ve İnovasyon İşbirliği Protokolü” imzalandı. İmza törenine, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, İkitelli Hizmet Merkezi Müdürü Selahattin Kaya, Boğaziçi Hizmet Merkez Müdürü Serhat Öztürk ve Haliç Hizmet Merkez Müdürü Adem Tuncer ile çok sayıda davetli katıldı.
 
İmzalanan bu protokol ile KOBİ’ler ve girişimciler, Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulamaları dâhilinde sundukları projeler kapsamında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nden danışmanlık hizmeti alabilecek. KOBİ’lerin veya girişimcilerin projelerine destek amacıyla hayata geçirilecek olan bu protokol kapsamında, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğretim görevlileri danışman ve izleyici olurken; küçük ve orta ölçekli işletmeler de üniversite imkânlarından faydalanarak, kendilerini geliştirme ve şirketlerini büyütme fırsatı bulacak.
 
İmza töreninde, KOBİ’lerin ve girişimciliğin önemine değinen KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, ülkemizdeki işletmelerin %99’undan fazlasının KOBİ niteliğindeki işletmelerden oluştuğunu ifade etti.
 
KOSGEB’in 2009 yılında yapılan kanun değişikliği ile birlikte yeni bir döneme adım attığını dile getiren KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, yeni dönemle birlikte hedef kitlenin 8 kat artarak yaklaşık 3,2 milyon KOBİ’ye ulaştığını kaydetti.
 
Genişleyen ve değişen hedef kitleye daha iyi hizmet verebilmek için yeniden bir yapılanma sürecine gidildiğini söyleyen KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, bu yapılanma ile birlikte konfeksiyon usulü destekleme anlayışından,  terzi usulü bir destekleme anlayışına geçildiğini sözlerine ekledi.
 
Katma değer yaratan ürünlerin önemine değinen KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, bu kapsamda Ar-Ge ve İnovasyonun çok önemli olduğunu kaydetti ve sözlerini şöyle sürdürdü: “KOBİ’lere Proje, Ar-Ge ve İnovasyon kültürü aşılamamız lazım, bu hepimizin görevi”

İmza töreni sonrasında KOSGEB Haliç Hizmet Merkezi Müdürü Adem Tuncer, KOSGEB’in  “Ar-Ge, ve İnovasyon Destek Programı” ile “Girişimcilik Destek Programı” konusunda kısa bir sunum gerçekleştirdi.   

 

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar