Kişisel Site

cabadak_banner

KOSGEB Makine Sektörü İle Buluştu

19 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 246 Görüntülenme
İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde, Makine ve Ekipmanları ile Takım Tezgahları ve Otomasyon Meslek Komitelerinin katıldığı zümre toplantısı 16 Kasım 2011 tarihinde İTO Meclis Salonunda gerçekleştirildi.
 
Sektörün yapısal ve güncel sorunlarının yanı sıra genel ekonomik görüşlerin dile getirildiği toplantıya konuşmacı olarak KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ve İstanbul Hizmet Müdürleri Selahattin Kaya, Adem Tuncer ile Serhat Öztürk katıldı.
 
Makine ve Ekipmanları ile Takım Tezgahları ve Otomasyon Meslek Komiteleri temsilcilerinin ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantının başkanlığını İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkan Vekili Hasan Büyükdede yaptı.
 
KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan toplantıda yaptığı konuşmada, “Makine Sektörünü Nasıl Geliştirebiliriz?” diye Makine sektörü temsilcileri ile bir çok kez bir araya geldiklerini, bu toplantının da böyle bir amaç için güzel bir buluşma olduğunu kaydetti.
 
KOSGEB’in, 1990 yılından 2009 yılına kadar sadece imalat sanayinde faaliyet gösteren KOBİ’leri destekleyen bir kurum olduğunu belirten KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, 2009 yılında KOSGEB Kuruluş Kanununda yapılan değişiklikle birlikte, KOSGEB’in hedef kitlesinin hizmet ve ticaret sektörlerindeki KOBİ’leri de kapsayacak şekilde genişletildiğini ifade etti.
 

Sahadan gelen bir bürokrat olarak KOBİ’leri iyi bildiklerini söyleyen KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, bu bilinçle KOSGEB’in destek mekanizmasını yeniden kurguladıklarını sözlerine ekledi.  
 
Bu değişimle birlikte, “bende bu var” size uyarsa modelinden çıkıp, “size nasıl yardımcı olabiliriz?”i hayata geçirdiklerini kaydeden KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, nitelikli KOBİ’lere nitelikli destek verebilmek için fiks menüden kurtulup, ekonomiye katkı sağlayacak projelere destek olmaya çalıştıklarını belirtti.
 
Dünya ile rekabet edebilmemizin, büyümemizin yolunun yeni iş alanları yaratabilme ve yüksek katma değerli ürünler üretebilmemizden geçtiğini anlatan KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan; “ Küreselleşen dünyamızda yoğun rekabet, fiyat ve maliyet baskısı, firmaları rekabetçi avantaj yaratma yollarını araştırmak zorunda bırakmaktadır. Bu noktada maliyet düşürücü çalışmalar ve inovatif mal ve hizmetlerin sunulması gerekmektedir. Bu koşullarda, firmaların değer yaratması, kendini farklılaştırması, markalaşarak tüketici güveni ve sadakatini sağlaması gerekmektedir” dedi.
 

KOSGEB’in bu dönemde işletmelere, girişimcilere, KOBİ’lere yönelik projeleri olan meslek kuruluşlarına ve işletici kuruluşlara, geri ödemeli ve geri ödemesiz olmak üzere;  Genel Destek Programı, KOBİ Proje Destek Programı,  Tematik Proje Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı, Ar-Ge, Inovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, İşbirliği – Güçbirliği Destek Programı ve Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı olmak üzere 7 başlıkta destek sunduğunu söyleyen KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, konuşmasını bu destek programlarının ayrıntılarını vererek tamamladı.

Toplantı, katılımcıların KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlerine sordukları sorular ve Merkez Müdürlerinin cevaplandırması ile sona erdi. 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar