Kişisel Site

cabadak_banner

MEB Ehliyet sınav sonuçları burada!

19 Temmuz 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 333 Görüntülenme

Ehliyet sınav sonuçları açıklandı! MEB Ehliyet sınav sonuçları sorgulama panelinden T.C kimlik nonuzu girerek ehliyet sonuçlarını öğrenebilirsiniz.  Ehliyet sınav sonuçları MEB (meb.gov.tr) ile birlikte eş zamanlı olarak Beyaz Gazete’den de duyuruldu. Ehliyet sınavsonuçları sürücü adayları için ilk basamak. Ehliyet sınav sonuçları sonucu başarılı olan adaylar Ehliyet sınav sonuçlarının ardından direksiyon sınavına girecekler. 2 Temmuz Ehliyet sınav sonuçları sorgulama linki ile hemen ehliyet sınav sonuçlarınızı öğrenin. İşte 2 Temmuz ehliyet sınav sonuçları sorgulama paneli:

EHLİYET SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI – TIKLA ÖĞREN

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı için tıklayınız
B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı için tıklayınız
C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı için tıklayınız
H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı için tıklayınız

2 Temmuz 2011 ehliyet sınav soruları ve cevapları MEB tarafından açıklandı. Şimdi de sürücü adayları ehliyet almasını sağlayacak 2 Temmuz 2011 ehliyet sınav sonuçlarını bekleniyor. Ehliyetsınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden duyurulacaktır.

Ehliyetsiz sürücünün çarptığı seyyar satıcı hayatını kaybetti.Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde ehliyetsiz sürücünün çarptığı seyyar satıcı, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Şehit Mehmet Hallaç Mahallesi Kamil Kara Bulvarı’nda 7 Temmuz tarihinde meydana gelen kazada, ehliyeti olmadığı öğrenilen Oğuz Karaoğlan(19) yönetimindeki 80 KB 185 plakalı otomobilin çarptığı Mustafa Doyuk(52) tedavi gördügü Osmaniye Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Kaza tespit tutanağı, alkollü ve ehliyetsiz sürücü bırakmadı.1 Nisan 2008’de hayata geçirilen ‘maddi hasarlı kazalarda sürücülerin kendi aralarında anlaşarak tutanak düzenlemesi’ni öngören uygulama, ehliyetsiz ve alkollü sürücü bırakmadı.

Ehliyeti olmayan ve alkollü bir şekilde araç kullanarak maddi hasarlı kazalara karışan sürücülerin, başkasının ehliyetini kullanarak tutanak düzenlediği belirtiliyor. Özellikle trafik polislerinin iş yükünü hafifletmek ve trafik akışının engellenmesini önlemek amacıyla yürürlüğe konulan trafik kaza tespit tutanağı uygulaması, bazı sürücüler tarafından suistimal ediliyor.

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor.Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teoriksınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

Kaynak: www.beyazgazete.com

Benzer Yazılar

babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
ÖSYM Radikal'den sonra öğrencilere de itiraf etti: Şifre var ama sehven
Ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı sonuçları açıklandı. SBS Sonuçları, MEB: 2013-SBS Sınav Sonuç sorgula!  2013-SBS Sınav Sonuçları buradan öğren! SBS Sınav sonuç kılavuzu, sbs sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) internet sitesinden öğrencilere duyuruldu. SBS sınav sonuçl...

Yorumlar