Kişisel Site

cabadak_banner

Meral Okay’ın kim olduğunu internetten öğrendim

21 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 303 Görüntülenme

Meral Okay'ın kim olduğunu internetten öğrendim

Geçtiğimiz Nisan ayında aramızdan ayrılan sanatçı Meral Okay’ın Matematik Köyü’ne mirasını bağışladığı sözlü vasiyeti yakınlarınca yerine getirilmemişti.

Yakın arkadaşı sanatçı Sezen Aksu vasiyetin yerine getirilmesi için kolları sıvadı ve 21 Kasım’da Maslak Tim Şov Merkezi’nde geliri Matematik Köyü’ne bağışlanmak üzere bir konser düzenlemeye koyuldu.

Matematik Köyü’nün kurucu Ali Nesin, konser öncesinde A Haber’de Şirin Sever’in sunduğu Jurnal programına konuk oldu.

Vefatından önce Meral Okay’ı tanımadığını dile getiren Ali Nesin, kim olduğunu internetten araştırarak öğrendiğini söyledi.

Konserden elde edilecek gelirle kütüphanelerini tamamlayacaklarını ve bir felsefe köyü kuracaklarını belirten Nesin, “TÜBİTAK’ın anlamadığını Meral Okay anlamış” dedi.

Dershanelerin kaldırılması ile ilgili de yorum yapan Ali Nesin “Sistem değişmeden dershaneler kalkmaz” şeklinde konuştu.

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar