Kişisel Site

cabadak_banner

Meral Okay’ın vasiyeti yerine getirildi

22 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 472 Görüntülenme

Vefat eden senarist, yazar, oyuncu Meral Okay için Tim Show Center’da ”Meral Okay Matematik Köyü’nde Doğuyor” gecesi düzenlendi. Sezen Aksu’nun şarkılarıyla Okay’ı andığı gecenin geliri, gençlere matematiği öğretmek ve sevdirmek amacıyla 2007 yılında Ali Nesin tarafından Şirince Köyü’nde kurulan Matematik Köyü’ne aktarıldı.

Meral Okay Matematik Köyü’nde Doğuyor gecesi

BEYAZ VE ENGİN ALTAN SUNDU

Cemiyet, iş ve sanat dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı basına kapalı olarak gerçekleştirilen gecenin sunuculuğunu Beyazıt Öztürk ve Engin Altan Düzyatan yaptı. Gecede ayrıca Ali Nesin, Aziz Akyavaş, Dilara Endican, Durul Taylan, Yağmur Taylan, Emine Uşaklıgil, Gül Oğuz, Halit Ergenç, Hande Ataizi, Melek Ulagay, Melisa Sözen, Meryem Uzerli, Murat Yıldırım, Mustafa Atalık, Nebil Özgentürk, Nur Fettahoğlu, Oktay Kaynarca, Ozan Güven, Pelin Akat, Reha Muhtar, Selma Ergeç ve Timur Savcı birer konuşma yaparak Meral Okay’ı andı.

Meral Okay Matematik Köyü’nde Doğuyor gecesi

GÜLER SABANCI: “SEZEN’E EŞLİK EDECEĞİZ”

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, geceye ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Meral Okay’a yakışır bir gece düzenlendiğini belirtti. Güler Sabancı, şarkılarıyla Okay’ı anacak olan Sezen Aksu’ya bu gecede eşlik edeceklerini ifade etti.

AKBAĞ: “ÇOK ERKEN KAYBETTİK”

Oyuncu Demet Akbağ da Meral Okay’ın önemli bir yazar, oyuncu ve dost olduğunu dile getirerek, ”Meral Okay’a yakışır bir gece düzenlendi. Çok önemli bir insandı, çok erken kaybettik” dedi.

Oyuncu Meryem Uzerli de Meral Okay’ın kendisine çok destek verdiğini ve bu destek sayesinde çok güzel şeylerin ortaya çıktığını söyledi.

Uzerli, Meral Okay’ın enerjisinin, ruhunun hala var olduğuna inandığını dile getirdi. Matematik Köyü’nün çocuklarla alakalı çok önemli bir proje olduğuna değinen Uzerli, bu nedenle bu projeye destek vermenin de büyük önem taşıdığını kaydetti.

Benzer Yazılar

2014 vizyona Girecek Filmler,Vizyona Girecek Tüm Filmler,2014 Ocak Ayında Vizyona Girecek Filmler
American Hustle, bu ay neler izleyeceğiz, Eyvah Eyvah 3, Frankenstein:Ölümsüzlerin Savaşı, Jack Ryan: Gölge Ajan, korku filmleri, Ocak Ayında Vizyona Girecek Filmler, Paranormal Activity: İşaretliler, Paranormal Activity: The Marked Ones, Sen Şarkılarını Söyle, Şeytanın Günü, sinemalarda bu ay, vizyon filmler...
Huzur Sokağı tiyatro oyunu oldu
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, oyun öncesi yaptığı konuşmada, insanların olduğu kadar kitapların da bir kaderi olduğunu, kimi kitapların kütüphanelerde bir gün sayfalarını açacak okuyucusunu beklediğini dile getirdi. Kimi kitapların, ''bilgiye düşman'', ''karanlığa hayran'' orduların elinde...
Marley
M...

Yorumlar