Kişisel Site

cabadak_banner

Milli takım Avusturya sınavında

31 Ocak 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 413 Görüntülenme

Futbol otoriteleri bugünkü Avusturya maçı için uyarıda bulundu

Büyüka: Golcü yok.
Metin: Hafife almayın.
Demirkol: Hızlılar.
Ece: Nuri çözer.
Sapmaz: Bir gol şart

milli taimHayat dursun herkes coşsun
Euro 2012 elemelerine doğrudan katılma vizesini Almanya’ya kaptıran Milli Takım, Belçika ile birlikte grup ikinciliği için çekiştiği Avusturya’yı ağırlıyor. Almanya ve Azerbaycan yenilgileriyle sarsılan Ay-Yıldızlılar, kadrosunda Ekrem Dağ, Ümit Korkmaz ve Yasin Pehlivan’ı barından rakibini mağlup edip, haziran ayındaki Belçika maçı öncesi avantaj sağlamayı hedefliyor. Günün diğer maçında Belçika, Azerbaycan ile karşı karşıya gelecek. Milli Takım, Arda’nın Belçika’ya 78. dakikada attığı golden beri 372 dakikadır
gole hasret.

Hangi Mehmet 11’de
HİDDİNK’İN Mehmet Topuz ile Mehmet Topal arasında yapacağı tercih oyun planını da doğrudan etkileyecek. Topuz 11’de sahaya çıkarsa orta sahanın sağında görev yapacak. Solda Nuri Şahin, ortada ise Selçuk İnan sahaya çıkacak. Mehmet Topal’ın oynaması durumunda Selçuk İnan sağa çekilecek.

Ayağınıza gelen fırsatı kaçırmayın – Şansal BÜYÜKA
BELÇİKA’NIN Avusturya’yı yenmesi altın tepside sunulmuş çok önemli bir fırsat. Bu ikramı geri çevirirsek ülke futboluna inanılmaz biçimde yazık olur. 2 maçta 6 puan bizi finale taşır. Ancak bu akşamki maçta dilerim yanılırım ama golcüler adına sanki bir kuşkum var gibi. Genç Cenk Tosun, genelde yedek bekleyen Semih ve diğerleri… Gol noktalarındaki sorunu ve yan toplardaki savunma sıkıntılarını aşabilirsek Avusturya’yı yeneriz. Zaten futbol kantarında Avusturya, Türkiye karşısında çok hafif gelir. Herkes ekstra motivasyona bürünmeli. Ayağımıza gelen bu fırsat kaçmaz.

Avusturya’yı hiç hafife almayalım – ALAATTİN METİN
BİR kere orta sahalar çok önemli. Avusturya’nın orta sahası çift yönlü oynuyor. Oyun kurdurmamamız lazım. Baskı ve pres şart. Yapamazsak bozuluruz. Arda’nın oynaması risk. Orta sahada Mehmet Topuz şart. Dikine oynayan ve formda bir oyuncu. Milli Takım’da lider oyuncu yok. Bunun sıkıntısını çekeriz. Türkiye’de milli maç oynanıyor, kimsede heyecan yok. Böyle bir maçın biletlerinin karaborsa olması lazım. Oysa F.Bahçe-Bursa maçının biletleri daha fazla heyecan yaratıyor.

Topa sahip olursan top göstermezsin – MEHMET DEMİRKOL
ŞU anki kadro tam bizi anlatan bir hal aldı. Gerçekten iyi-kaliteli oyuncular var. Orta sahaya bakın; Hamit, Selçuk İnan, Mehmet Ekici, Nuri… Hepsi iyi oyuncu. Arda Turan harika oyuncu. Ama bir araya gelince olacak mı, hakikaten merak ediyorum. Avusturya’yı izledim. Topa sahip olursan, topa hakim olursan top göstermeyebilirsin. Biz bu potansiyele sahibiz. Topla oynamada sıradanlar. Ama dikkat, hızlılar.
(NTV Spor’dan alınmıştır)

Arnautovic’in şutları ve ölü toplara dikkat – ALİ ECE
YÜZDE yüz kazanmamız gereken bir maç. Hem Euro 2012 umutlarımızı yeniden yeşertmemiz hem de Hiddink’in başlattığı yeniden yapılanma sürecinin daha rahat bir konjonktürde gerçekleşebilmesi için. Janko oynamazsa büyük avantaj, Arnautovic’e duran toplarda ve uzaktan şutlarda dikkat etmemiz gerekiyor. Nuri Şahin oyuna ağırlığını koyarsa bize göre rakibin zayıf orta sahasını çok rahat domine ederiz.

Erken gol bulursak Avusturya havlu atar – MUSTAFA SAPMAZ
HİDDİNK, genç ve dinamik Avusturya orta sahasına karşı genç oyuncuları koyarak cevap verecek olması doğru karar! Avusturya’ya göre daha kaliteli bir takımız. Sorunumuz gol vuruşu. Eğer bunu aşar ve erken gol bulursak Avusturya’ya havlu attırabiliriz. Onların bu kırılganlığını kullanmalıyız. Ancak skordan bağımsız konuşacak olursak Türk milli takımı için değişimin başlangıcı olacak.

Benzer Yazılar

En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar