Kişisel Site

cabadak_banner

Mustafa Sungur vefat etti

1 Aralık 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 393 Görüntülenme

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden 83 yaşındaki Mustafa Sungur vefat etti.

Bir süredir İstanbul Fatih Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Mustafa Sungur hayatını kaybetti.

Sungur, yarın ikindi vakti Fatih Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

MUSTAFA SUNGUR KİMDİR?

Mustafa Sungur, Safranbolu’nun Eflani nahiyesine bağlı Çalışlar köyünde 1929’da dünyaya geldi. Kastamonu Gölköy Enstitüsü’nü bitirdikten sonra bir müddet öğretmenlik yapan Sungur, bu arada Risale-i Nur Külliyatı Müellifi Bediüzzaman Said Nursi’nin eserleriyle tanıştı.

Bu eserlerin kendisine yepyeni bir bakış açısı kazandırdığını fark eden Sungur, bundan sonra kendisini Risale-i Nur’ların hizmetine verdi.

Sungur 1947’de Bediüzzaman’ı ziyaret etti ve bir müddet sonra da onun hizmetine girdi. Bundan bir yıl sonra da Bediüzzaman ve talebeleriyle birlikte tutuklanarak, Afyon Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı. 1953’te Samsun’da yayınlanan Büyük Cihad gazetesinde Bediüzzaman ve Risale-i Nur hakkında çıkan bir yazısı sebebiyle tekrar tutuklu olarak yargılandı.

BEDİÜZZAMAN’IN HAYATTA OLAN EN ÖNEMLİ TALEBESİYDİ

Bediüzzaman’ın 13 sene hizmetinde bulunan Sungur, onun vefatından sonra da Risale-i Nur’un neşir hizmetlerinde bulundu, yurt içinde ve dünya çapında yaygın bir şekilde Risale-i Nur hizmetlerini yönetti.

Sungur, Bediüzzaman’ın hayatta olan en önemli talebesiydi.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar