Kişisel Site

cabadak_banner

Müyesser Yıldız’dan Bakan Ergin’e kedi cevabı

23 Mart 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 227 Görüntülenme

Müyesser Yıldız'dan Bakan Ergin'e kedi cevabı

Oda TV davası kapsamında Silivri’de tutuklu bulunan gazeteci Müyesser Yıldız, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in kendisinin kedi talebi olmadığı, olayla ilgili dezenformasyon olduğu yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

‘KEDİ İSTEMEMİŞİM, DEZENFORMASYON VARMIŞ’

Yıldız, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada Ergin’in yanıldığını ifade ederek, “Cezaevi yönetimindeki dilekçelerimde ve CHP Milletvekili Melda Onur’a gönderdiğim mektupta ne yazdığımı ve ne istediğimi bilmiyorum, Adalet Bakanı Sadullah Ergin biliyor. Kedi istememişim, dezenformasyon varmış. Dilekçelerim ve mektubum Türkçeydi. Anlaşılan bu mektubu Sayın Bakana tercüme edenler yanlış tercüme etmişler. Bir gazeteci ve eski bir basın müşaviri olarak Sayın Bakana naçizane önerim o dilekçelerle, mektubu bizzat isteyip okumasıdır, nasıl yanıldığını görecektir” dedi.

‘ÖZGÜRLÜĞÜM GASP EDİLMİŞ YETMİYOR..’

Yıldız, “Özgürlüğüm gasp edilmiş yetmiyor, kedi gibi en masum bir varlık üzerinden itibarsızlaştırılmaya çalışıyorum” derken, şöyle seslendi:

“İddia edildiği gibi hiçbirinizi yanıltmadım, dezenformasyon yapmadım, bundan emin olun. Ama pişman oldum, bilin. Yine de dezenformasyon yapan ilgililer adına ben sizden özür diliyorum. Onların benden ve kamuoyundan özür dilemesini falan beklemiyorum ama elleriyle kedili kartlar yapıp gönderen 9 yaşındaki İda Gökdemir’e bir özür borçları var” diye kaydetti.

ERGİN NE DEMİŞTİ?

Ergin konuyla ilgili “Personelimiz kendisiyle görüştü, böyle bir talebi olmadığını iddia ediyor. ‘Bir kedim bile yok’ serzenişi var ama böyle bir talebi yok. Bizim mevzuata göre oralarda ancak kuş besleme imkanı söz konusu” demişti.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar