Kişisel Site

cabadak_banner

Nebahat Çehre: Başbakan’a tepkili olmam diye bir şey yok

28 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 456 Görüntülenme

Muhteşem Yüzyıl” dizisiyle ilgili eleştirileri nedeniyle Başbakan ecep Tayyip Erdoğan’a tepkili olduğu belirtilen dizinin eski oyuncusu Nebahat Çehre, “Başbakan’a tepkili olmam diye bir şey yok. Acaba gündem değişikliği mi yapmak istiyorlar diye onu söyledim” dedi. Diziden sonra tarihi kitaplara olan ilginin arttığını belirten Çehre, “Çok güzel bir başarı bence” diye konuştu.

‘GÜNDEM Mİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORLAR’

Ünlü oyuncu Nebahat Çehre, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın Trump Towers’taki 20. yıl kutlamalarına katıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Nebahat Çehre, geçtiğimiz sezon “Valide Sultan” karakterini canlandırdığı Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili Başbakan Erdoğan’ın yaptığı eleştirilere değindi. Eleştirileri nedeniyle Erdoğan’a tepki gösterdiği konuşulan Çehre, “Başbakan’a tepkili olmam diye bir şey yok” dedi. 3. yılına girmiş, çok sevilen ve dışarıya açılmış bir diziyle ilgili Erdoğan’ın yaptığı çıkışa şaşırdığını anlatan Çehre, “Acaba gündem değişikliği mi yapmak istiyorlar diye onu söyledim” diye konuştu.

SANSÜRE KARŞI

Bir basın mensubunun “Sansüre nasıl bakıyorsunuz?” sorusu üzerine ise Çehre, “Sanata sansür olur mu? Dünyada var mı öyle bir şey. Sanata sansür koyarlarsa ne bekleriz sonra, ne olabilir” dedi.
Çehre, Muhteşem Yüzyıl dizisi başladığından beri benzer eleştirilerin yapıldığını ifade ederek, “Ama zaten her hafta alıntı gibi. Bir masal anlatılıyor neticede. O zaman reyting kaygısı vardır, onlar daha masalımsı alınmıştır. Birebir anlatılan bir hikaye değildir. Bir emektir ve büyük bir tanıtım yaptı dünyaya. Çocuklar tarihi çok merak etti, çok kitaplar basıldı. Bunlar büyükler için de geçerli. Yani bu diziden sonra tarihi kitaplara çok ilgi duyuldu. Çok güzel bir başarı bence. Başarı halkın bize verdiği güven ve dayanışmadır” şeklinde konuştu.

“Herkes her şeyi söyleyebilir” diyen Çehre, eleştirilen dizinin artık üçüncü yılına girdiğini söyledi. Çehre, “Yeni bir proje var mı?” sorusu üzerine de, “Ocakta görüşmek üzere” dedi.
Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman’ı canlandıran oyuncu Halit Ergenç ise, “Bunları konuşmanın yeri ve zamanı değil. Bizim amacımız çok farklı” dedi. Etkinliğe, dizide “Mahidevran Sultan” karakterini canlandıran Nur Fettahoğlu ile birlikte katılan Ergenç, diziyle ilgili eleştirilere yanıt vermeden içeri girdi.

 

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar