Kişisel Site

cabadak_banner

NTV, Banu Güven’in işine son verdi

8 Temmuz 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 676 Görüntülenme

banu guvenNTV ekranlarında başarılı programlara imza atan Banu Güven’in işine son verildi.

Son olarak Banu Güven’le Artı programını sunan Güven, 12 Haziran seçimleri öncesi Can Dündar ve Mirgün Cabas, Çiğdem Anad gibi kanalın ağır toplarıyla birlikte ‘erken’ tatile gönderilmişti.

Hükümete muhalif olarak gösterilen bu isimlerin, seçim öncesi NTV ekranına çıkan Başbakan Erdoğan’a soru sormamaları için kanal tarafından bilinçli bir şekilde ‘erken’ tatile gönderildiği iddia edilmişti.

GEREKÇE VEDAT TÜRKALİ SÖYLEŞİSİ Mİ?

Bir iddiaya göre 3 Haziran günü “tatile” çıkarılan Banu Güven, programları nedeniyle sansüre uğradı. Buna göre ‘erken’ tatilin perde arkasında 2 Haziran’da Vedat Türkali’nin konuk olduğu program yatıyordu.

Yazar Vedat Türkali, programda Öcalan’ı görmek istediğini belirterek, “12 yıldır hapsetmişler Öcalan’ı oraya. Hiç kimseyle görüşmüyor. Şimdi buradan selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Selam ve sevgi benden Öcalan’a” demişti.

SIRADA ONLAR MI VAR?

NTV Ankara eski temsilcisi Murat Akgün’ün ardından Banu Güven’in de kanaldan gönderilmesi bir süredir ekranlardan uzak olan ve diğer iki isim gibi hükümete muhalif duruşlarıyla bilinen Can Dündar ve Mirgün Cabas’ın da işine son verileceği yolundaki söylentileri akıllara getirdi.

ARŞİV YOK OLDU

Bir gün sonra Güven’i tatile çıkaran nedenin bu program olduğu belirtilirken, Banu Güven ile Artı programının arşivlerinde 2 Haziran tarihli programın silinmiş olması da bu şüpheyi doğrular nitelikte.

BASIN ODASI DA ‘ERKEN TATİL’ KURBANI

Nuray Mert’in de konuşmacı olarak yer aldığı Basın Odası programı da ‘erken tatil’ gerekçesiyle apar topar yayından kaldırılmış, konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Nuray Mert, kendisine belirtilen nedenin ‘erken yaz tatili’ olduğunu ancak gerçek nedenin ise medyaya yönelik baskı olduğunu ifade etmişti.

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar