Kişisel Site

cabadak_banner

o yönetmeliği savundu

27 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 512 Görüntülenme

Başbakan Erdoğan, okullarda kıyafet serbestliğini sağlayan değişikliğe ilişkin, Türkiye’de yıllarca tek tip giyim tarzının hep eleştiri konusu olduğunu belirterek, “Bırakalım herkes nasıl arzu ediyorsa, gücü neye yetiyorsa onu alsın, onu evladına giydirsin. Bu şekilde bu tür adımlar atılsın. Bunlar hepsi bir talebin neticesinde atılan adımlardır” dedi.
AB’ye eleştiri:
Erdoğan, Avrupa Birliği’nin hiçbir ülkeye reva görülmeyen yaklaşım tarzını siyasi nedenlerle Türkiye’ye reva gördüğünü söyledi.

Erdoğan, ”63’ten bu yana geldiğimiz nokta sadece 35 fasıl içinde 14 faslın açılmasıdır. Kaldı ki bizler son birkaç yıla kadar ‘fasıllar sadece açılır ancak kapanmaz’ diye bir şeyle de yeni tanıştık. Bunlar siyasi nedenlerle. Zira daha önceleri fasıllar açılır ve ondan sonra kapatılırdı” dedi.

Suriye’deki gelişmeler:
Erdoğan, Suriye’deki gelişmelere ilişkin de, ”Bu dünya hiçbir zaman zorbalara kalmamıştır, zalimlere kalmamıştır. Siyasetçi adil olduğu sürece karşılığını bulur. Adil olmayanlar ise tarihte olduğu gibi, onlar zulümleriyle baş başa kalırlar. Hiçbir millet zalimlere yaşama hakkı tanımaz. Sonunda Suriye’nin de Suriye’nin başındakilerin de uğrayacağı netice budur. Bunu inanarak söylüyorum ve şu anda da gidiş orayadır” şeklinde konuştu.

Erdoğan, Suriye ile ilgili bir soruyu yanıtlarken de şunları kaydetti:

“Suriye sınırında NATO’nun attığı ve atacağı adıma ilişkin İspanya’nın verdiği desteğe de burada ayrıca teşekkür ediyorum. Bu biliyorsunuz, NATO için zaten bağlayıcı bir adımdır. NATO’nun herhangi bir üye ülkesine, herhangi bir yerden saldırı olması halinde, saldırı olan o üye ülkenin bütün o sınırları
içerisindeki mahal aynen NATO’nun toprakları gibidir ve NATO bunu savunma kararını, talep olması halinde alır. Burada da yapılan şu anda budur ve bunun adımını NATO atmaktadır. Şuana kadar biz, Suriye’den bizim topraklarımıza sığınan dostlarımıza, çünkü bizim Suriye halkıyla bir sorunumuz yok.

Bizim sorunumuz Suriye’deki rejimledir. Bizim şu ana kadar yaptığımız harcama 400 milyon doları aşmıştır. Ama biz ‘açık kapı politikasıyla’ buna yine devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bu desteğimizi, lojistik desteğimizi kendilerine vereceğiz. Zaten sınır illerimizdeki hastanelerimizde, gerekli tedaviler hepsi yapılıyor ama ne yazık ki 50 bin can kaybı var. Bunun izahı mümkün değil.”

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak’ın siyaseti bırakma kararını da değerlendiren Erdoğan, “Kendisi için, tüm Ortadoğu için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Okullardaki yeni kıyafet yönetmeliği:
Çok eleştirilen okullarda kıyafet serbestliğini sağlayan değişiklikle ilgili de konuşan Erdoğan, Türkiye’de yıllarca tek tip giyim tarzının hep eleştiri konusu olduğunu belirterek, ”Bırakalım herkes nasıl arzu ediyorsa, gücü neye yetiyorsa onu alsın, onu evladına giydirsin. Bu şekilde bu tür adımlar atılsın. Bunlar hepsi bir talebin neticesinde atılan adımlardır” dedi.

Okullarda kıyafet serbestliğini sağlayan değişikliğe ilişkin bir soru üzerine de

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...
2011 secim anketi
2014 Yerel Seçimler Sonuçları belli oldu. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Burada. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Sonuçları Açıklandı. 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Bu Sayfada 2014 Yerel Seçimler Sonuçları Ayrıntıları 2014 Yerel Seçimler Sonuçları . 2014 Yerel Seçimle...

Yorumlar