Kişisel Site

cabadak_banner

Online alışverişte rekor artış

17 Haziran 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 567 Görüntülenme

internetIAB Türkiye’nin araştırmasına göre, son 6 ayda online alışveriş yapan internet kullanıcıları neredeyse 4 kat arttı.

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması, yeni verileri ile Ocak ayından bugüne internet kullanıcılarının eğilimlerinin değişimini ve artışını ortaya koydu. IAB Türkiye, ülkemizdeki internet kullanıcıların eğilimlerini saptamak amacıyla Ocak–Haziran 2011 dönemini baz alarak, internet kullanıcılarının eğilimlerinin 6 aylık değişimini gözler önüne serdi.

IAB Türkiye İnternet Ölçümleme Araştırması’na göre, Türkiye’de 12 yaş üstü 24 milyon 375 bin internet kullanıcısı var ve araştırma bu kullanıcıların yüzde 84’ünü kapsıyor.

Ocak 2011 – Haziran 2011 döneminde özellikle kullanıcı eğilimlerindeki artışlar dikkat çekti. Başı çeken ise 6 aylık dilimde yaklaşık dört kat artan online alışveriş oldu. Ocak ayında 875 bin kişi online alışveriş yaparken, Haziran ayında bu sayı 2.5 milyon kişi olarak gerçekleşti.

Kendi hesabı ile internette alışveriş yapanların sayısı ise yaklaşık iki kat artarak, Ocak ayında 6.6 milyon iken, Haziran ayında bu sayı 10.2 milyona çıktı.

‘CEP’TEN İNTERNET YAYGINLAŞIYOR

Diğer bir artış da cep telefonundan interneti kullanma alışkanlığı ile ilgili gerçekleşti. Ocak ayında cep teletonundan İnternet’i kullananların sayısı 6.5 milyon kişi iken, Haziran ayında bu sayı 8.2 milyon kişi olarak belirlendi.

Demografik özelliklere baktığımızda ise Ocak ayında üniversite ve üstü eğitimli kullanıcılar 1.1 milyon kişi olarak şekillenirken, Haziran ayında 3.5 milyon kişiye çıkarak bir artış gösterdi. (NTV)

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar