Kişisel Site

cabadak_banner

Osmanlı hanedanından Muhteşem Yüzyıl’a harem eleştirisi!

29 Kasım 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 528 Görüntülenme

muhtesem yuzyil mohac savasiOsmanlı hanedanlarının Beyoğlu’nda bir araya geldiği yemekte, padişah torunları Muhteşem Yüzyıl isimli diziyi eleştirdi.

Özellikle harem sahnelerinin kabul edilemez olduğunu belirten Sultan 5. Murad’ın torunu Osman Selaheddin Osmanoğlu, Kanuni Sultan Süleyman’ın 48 bin kilometre mesafeli sefere gittiğini hatırlatarak, “Bu 48 bin kilometreyi klimalı Mercedes ile gitmedi, at üstünde gitti ve uzun zamanlar sürdü. Yani demek istediğim; haremde o kadar uzun zaman geçirmedi.” dedi.

Osmanlı Hanedan mensupları Beyoğlu’nda düzenlenen bir yemekte buluştu. Sultan 2. Abdülhamit’in torunu Harun Osmanoğlu, Sultan 5. Murad’ın torunu Osman Selaheddin Osmanoğlu ve Telgüzar İris’in de aralarında bulunduğu çok sayıda hanedan üyesinin katıldığı yemekte hanedan mensupları hasret giderdi.

Yemek sonunda hanedan üyeleri Sultan 5. Murad’ın torunu Osman Selaheddin Osmanoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Osmanoğlu, Kanuni Sultan Süleyman devrini anlatan Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili “Diziyi izliyor musunuz? Ne düşünüyorsunuz? Bir hanedan üyesi olarak kabul ediyor musunuz diziyi, gerçekleri anlatmıyor diye eleştiriler var. Siz katılıyor musunuz?” şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:
“Ben bir defa devamlı Türkiye’de değilim, diziyi devamlı izlemedim. Bazı kısımlarını izledim. Bu bir dizidir, tarihi bir belgesel değildir. Dolayısıyla ikisini karıştırmamak lazım. Belgesel olursa çok eleştiri olur ama bir dizidir. Eleştirdiğim yerler var tabi. Çok var ama bir tanesi mesela Sultan Süleyman 46 sene sürdü. Onun seferlerinin mesafelerinin saysanız 48 bin kilometre mesafede sefere gitti. Bu 48 bin kilometreyi klimalı Mercedes ile gitmedi, at üstünde gitti ve uzun zamanlar sürdü. Yani demek istediğim haremde o kadar uzun zaman geçirmedi.”

En son ne zaman bir araya geldikleriyle ilgili soruya Osmanoğlu, “TRT belgesel hazırlamıştı. Dolmabahçe Sarayı’nda Dünyanın dört bir köşesinden hanedan üyeleri gelmişlerdi. Büyük bir toplantıydı.Ondan beri böyle büyük toplantı olmadı.” diye cevap verdi.

televizyongazetesi.com

Benzer Yazılar

İyi Niyet Elcisi Angelina Jolie
Geçen sene göğüslerini aldıran Jolie, bir hafta içinde yumurtalıklarını aldırmak için yeniden bıçak altına yatacak. Hatalı gen olarak bilinen BRCA-1 genini taşıdığı için yüzde 87 meme kanseri, yüzde 50 Yumurtalık kanseri olma riski taşıyan Hollywood'un güzel aktrisi Angelina Jolie, geçen yıl mayısta New York...
EVİM ŞAHANE BAŞVURU FORMU, EVİM ŞAHANE BAŞVURU ŞARTLAR, Evim Şahane müracaat formu nasıl doldurulur?
Evim Şahane’ye nasıl katılınır? Evim Şahane’ye müracaat formu. Evim Şahane katılma şartları... Evinizde değişiklikleryapmak istiyor olabilirsiniz ama gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmadığınızdan dolayı korkularınız ile yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Bildiğiniz gibi kolay bir dal olmayan ev dekorasyonunun ...
justin-bieber
KANADALI şarkıcı Justin Bieber, müziği bıraktığını Twitter hesabından “Sevgili Belieber’larım, resmi olarak emekli oluyorum” yazarak doğruladı. 19 yaşındaki Bieber, yakın zamanda Los Angeles’ta katıldığı “Power 106” adlı radyo programında da bir sanatçı olarak büyümek ve müziğini olgunlaştırmak ...

Yorumlar