Kişisel Site

cabadak_banner

Papazlarla imamlar omuz omuza

16 Ekim 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 111 Görüntülenme

 

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden imam ve papazlar, dinlerarası diyaloğu geliştirmek için yeşil sahada buluştu.

 

Berlin İslam Federasyonu ve Brandenburg Ekümenik Konseyi tarafından ortaklaşa düzenlenen ve aralarında imam ve papazların aynı ekipte yer aldığı Dinlerarası Futbol Turnuvası’na Almanya’dan Berlin, İngiltere’den Leicester ve İsveç’ten Göteborg takımları katıldı.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Kreuzberg Katzbach Stadı’nda oynanan turnuvada Berlin takımı, Leicester’i 2-1 ve Göteborg’u 5-0 yenerek şampiyonluğu elde etti. Berlin takımında yer alan Sultan Abdulhamit Camii İmamı Hasan Basri turnuvada attığı dört gol ve oynadığı başarılı futboluyla dikkat çekti.

Turnuvada ikinciliği Göteborg takımını 4-2 mağlup eden Leicester ekibi elde etti. Berlin takımında Ahmet Basri, Nazmi Gödelek, Murat Üzel ve Burhan Dündar forma giyerken, Göteborg takımında oynayan tek Türk imam da Selçuk Aktı oldu.

Turnuva sonunda şampiyonluk kupasını ve katılan tüm oyunculara madalyalarını Berlin İslam Federasyonu Başkanı Mevlüt Başkaya ve Berlin Brandenburg Ökümenik Konseyi Başkanı Friedericke von Kirchbach birlikte verdi.

Berlin İslam Federasyonu İkinci Başkanı Burhan Kesici yaptığı açıklamada bu turnuvanın amacının dinler arasındaki diyaloğu geliştirmek olduğunu belirterek, “İmamlar ve papazlar aynı takımda yer aldı. Geçen yıl Göteborg’da düzenlediğimiz turnuvanın ikincisini Berlin’de gerçekleştirdik. Gelecek yıl ise Leicester’de yapılacak. Amacımız değişik dinlerdeki görevlileri bir araya getirerek diyaloğu geliştirmek.” diye konuştu.

Benzer Yazılar

Yaz için geri sayım başladı. Hepimizin hayallerini berrak sular ve sımsıcak kumlu plajlar süslüyor. Bizler de sizi dünyanın dört bir yanındaki ünlü plajlara götürüyoruz. Aralarında İzlanda'daki gibi volkanik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış olanlar da var, simsiyah kumları olanlar da... Yazın tadını bu plajlarla ...
babil asma bahçesleri
İnsanoğlu asırlar boyunca, gelecekte kendinden söz ettirecek, gelecekteki insanların hayran kalacağı ve hatta tarih kitaplarında yerini alabilecek eserler vermeye çalışmıştır. Bu nedenle de en iyisini, en güzelini yapabilme arzusu insanoğlunun her zaman içinde taşıdığı bir istektir. Uzun yıllardır başta t...
Sanal âleme esnaf sokağı
eBay'in iştiraki GittiGidiyor.com, 'cadde' konseptine yeni bir boyut kazandırdı. Happy Center'la anlaşarak site içinde süpermarket açan şirket aynı stratejiyi mobilya, hırdavat, çocuk gibi alanlarda uygulamak için markalarla görüşüyor Teknoloji ürünlerine getirilen taksit kısıtlaması, cirosunun büyük kısmını bu ...

Yorumlar