Kişisel Site

cabadak_banner

PKK İle İlgili Çarpıcı Bayram Mesajı

6 Kasım 2011 | Yazar: admin | 1 Yorum Yapılmış | 388 Görüntülenme

Başbakan Erdoğan, Sultanahmet Camii’ndeki bayram namazı sonrası önemli açıklamalar yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Irak Bölgesel yönetiminden teröristle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti ile müşterek mücadele etmesini beklediklerini söyledi. Erdoğan, “Aksi taktirde mücadeleyi kendimiz yapmak durumundayız.” dedi. 

Bayram namazını Sultanahmet Camii’nde kılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların bayramını kutladı. Erdoğan, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Erdoğan, Barzani ile görüşmesinin sorulması üzerine, “Kuzey Irak’ta biz bir sıkıntımız var. Bu sıkıntının giderilmesi noktasında açıklamalar var. Kuzey Irak Yerel yönetiminin bizimle beraber Peşmergeleri bu noktada değerlendirmesini, müşterek bir mücadele vermesini bekliyoruz. Aksi taktirde biz kendimiz yapmak durumundayız.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, şöyle konuştu: “Türkiye Cumhuriyeti devleti, hiçbir zaman kendisiyle paralel bir devlet anlayışını, KCK gibi, müsaade etmez. Güvenlik güçlerinin silah bırakması söz konusu olamaz. Çünkü silah güvenlik güçlerinin bir enstrümanıdır. Silah bırakması gereken terörist gruplardır. Silahın bırakılması halinde birçok şeyin olumlu yönde gelişeceğini söyleyebilirim. Siyasetse, siyasetin yeri parlamentodur.”

İktidarları döneminde ret politikalarını kaldırdıklarını belirten Erdoğan, “Asimilasyon politikaları iktidarımız döneminde sıfırlama noktasına gelmiştir. Hiçbir zaman Kürt gerçeğini görmemezlikten gelinmemiştir. Herkes eşittir. Tüm etnik kökenler, farklılıklar zenginliğimizdir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı kimseyi rahatsız etmemelidir.” şeklinde konuştu.

‘CUMA GÜNÜ VAN’A GİDİYORUM’ 

Cuma günü Van’a gideceğini söyleyen Erdoğan, Temmuz ayı gibi Van, Erciş ve köylerinde konut yapılması konusunu hızlandıracaklarını söyledi. Erdoğan, bunun için yasal düzenlemenin yapıldığını hatırlattı. Tüm belediyelerle ülke genelinde zemin etüdünden dayanıklılığa kadar birçok konuda çalışmaların yoğunlaştırıldığını belirten Erdoğan, ülke genelinde kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirme gayreti içerisinde olacaklarını ifade etti. Erdoğan, “Vatandaşlarımızın da bizi anlayışla karşılayacağına inanıyorum. Burada kimse ‘benim yerim şöyle, benim yerim böyle’ dememeli. Bu dönüşümü dayanışma içerisinde yapacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
En Çok Satan Yazarlar, 2013 En Çok Kazanan Yazarlar
En çok kazanan yazarlar, Türkiye'de çok kazanan yazarlar kimler. FORBES Türkiye'nin açıkladığı listeye göre, bu yılın en çok kazanan yazarları belli oldu. Listenin ilk sekizinde yer alan isimler 1 milyon liralık telif gelirini aşmayı başardı. Çok satan yazarlar ne kadar kazanıyor? FORBES Türkiye'nin açıkladığ...
iphone-5
iPhone 6 Özellikleri neler iPhone 6 Türkiye fiyatı ne kadar olacak? iPhone 6 özellikleri neler?  Yeni iPhone 6 videosu görüntüleri. iPhone 6 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak ?  iPhone 6 özellikleri, fiyatı, ve çıkış tarihi.  yeni iPhone 6 tanıtımı ve iPhone 6′nın tasarımı. İphone 6 özellikleri ve fiya...

Yorumlar

  1. atalay konur dedi ki:

    sn başbakanın PKK, ve KCK etkisizleştirilmesi, vede kürtlerin ülkede var olduğunun kabul edilmesi düşünceleri bu toplumca da benimsenmiştir.buna ;kökeni kürt olsa dahi bunların üst kimlikte TÜRK olduğu gerçeğini inkar edemeyiz Cumhuriyetimizin kurucusu hayatta olsaydı aynı düşünceyi ifade ederdi. ve kck yada pkk diye bir çeteleşme olmazdı..