Kişisel Site

cabadak_banner

Pusuya Düşürülen Askerlerimizin Kimlik Bilgileri

15 Temmuz 2011 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 470 Görüntülenme
Diyarbakır Silvan ilçesi çıkan çatışmada 13 asker şehit olduTürkiye’nin yüreğini yakan Diyarbakır şehitlerinin kimlikleri belli oldu.

Acı haber, Şehit er Necmettin Torun’un baba ocağına gece 03.00′de düştü

Samsun’un Alaçam ilçesi nüfusuna kayıtlı olan jandarma er Necmettin Torun’un (22) şehit olduğu haberi, Alaçam Kaymakamı Sezgin Üçüncü başkanlığında oluşturan bir heyet tarafından gece saat 03.00′de ailesine bildirildi.

Şehit Torun’un cenazesi, bugün Diyarbakır’da 13.30′da düzenlenecek törenin ardından uçakla memleketi Samsun’a getirilecek.

Uzman Çavuş Gökhan Yıldırım’ın baba ocağına ateş düştü

Diyarbakır Silvan İlçesi’nde şehit düşen 13 askerden biri olan Uzman Çavuş Gökhan Yıldırım’ın (25) Adana’daki babaocağına ateş düştü.

Uzman Çavuş Mustafa Güney’in baba ocağını yasa boğdu

13 şehit askerden birinin Uzman Çavuş Mustafa Güney (25) olduğu belirlendi. 1 yıl önce evlenen ve eşi hamile olan, 7 kardeşli Mustafa Güney’in ölüm haberi, Adana’nın Celemli Beldesi’ndeki baba ocağını yasa boğdu.

İnegöllü şehidin evine ateş düştü

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsalında teröristler tarafından şehit edilen 13 askerden biri olan Er Aykut Delimehmetoğlu’nun, Bursa’nın İnegöl ilçesindeki baba ocağına ateş düştü.

İnegöl Jandarma Bölük Komutanlığı’ndan bir heyet, beraberindesağlıkekipleri ile birlikte Aykut Delimehmetoğlu’nun İnegöl Süleymaniye Mahallesi’nde oturan ailesine acı haberi verdi. 5 aylık asker olan Delimehmetoğlu’nun 2 ay önce dağıtımının Diyarbakır’daki pusuya düşürülen birliğe çıktığı belirtildi. Baba Beytullah Delimehmetoğlu ve ailesi, çocuklarının şehit haberiyle yıkıldı. Acı haberi duyan yakınları şehit evine taziye ziyaretinde bulundu.

Erzincanlı Uzman Jandarma Çavuş Fahrettin Aksu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen 13 askerden biri olan Erzincanlı Uzman Jandarma Çavuş Fahrettin Aksu’nun (26) evine ateş düştü. Oğlunun şehit olduğunu öğrenmesi üzerine fenalaşan anne ambulasla hastaneye kaldırıldı.

Şehit olan askerlerin kimlik bilgileri ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak şehitlerden birinin 26 yaşındaki Erzincanlı Uzman Jandarma Çavuş Fahrettin Aksu olduğu bilgisi kısa sürede baba ocağına ulaştı. 1 buçuk yıllık evli olan Aksu’nun 6 aylık çocuğunun olduğu öğrenildi. Şehit uzman çavuşun İnönü Mahallesi’nde oturan abisi Nizamettin Aksu’ya ulaşan haber sonrası Çayırlı İlçesi Yazıkaya Köyü’ndeki Şükran Aksu ve yakınları da oğlunun evine geldi.

Fahrettin Aksu’nun şehit olup olmadığı konusunda uzun süre bilgi alamayan yakınları, Diyarbakır’dan gelen telefon üzerine yıkıldı. Şehidin annesi Şükran Aksu rahatsızlanınca eve çağırılan bir ambulansla Erzincan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tek evladının şehit olduğunu öğrenince…

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi kırsalında arazi taraması sırasındaterörörgütü PKK tarafından kurulan pusuda şehit olan 13 askerden 24 yaşındaki Er Ufuk Başarı’nın baba ocağı Konya’nın Doğanhisar İlçesi’ne bağlı Başköy Beldesi’ne ateş düştü. Doğanhisar Garnizon Komutanlığı’na bağlı askeri heyet şehit er Başarı’nın baba evine giderek acı haberi verdi. Oğlunun şehit olduğunu duyan 1 çocuk babası 60 yaşındaki İsa Başarı ve eşi sinir krizi geçirdi. Şehit Başarı’nın Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi olduğu ve okulu nedeniyle tecilli olarak vatani görevini yerine getirdiği öğrenildi.

Şehit olan askerlerden biri Giresunlu

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dün teröristler tarafından şehit edilen 13 askerden birisinin Giresunlu Emrullah Eker olduğu öğrenildi. Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal beldesi nüfusuna kayıtlı olan Eker’in şehit olduğu haberi, baba ocağını yasa boğdu. Eker’in, yüksekokul tahsilini yarıda bırakarak askere gittiği öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsalında şehit olan ve yaralanan askerlerin isimlerini açıkladı.

ŞEHİT OLAN ASKERLER

Uzm.J.I.Kad.Çvş. Gökhan YILDIRIM (2006-709) ADANA / CEYHAN
J.Uzm.Çvş. Mustafa GÜNEY(2009-306) ADANA / YÜREĞİR
J.Uzm.Onb. Fahrettin AKSU (2009-586) HATAY / KIRIKHAN
J.Komd.Çvş. Mehmet KAZ GAZİANTEP / NİZİP
J.Komd.Çvş. Emrah EKER GİRESUN / DERELİ
J.Komd.Çvş. Necmettin TORUN SAMSUN / ALAÇAM
J.Komd.Çvş. Ufuk BAŞARI KONYA
J.Komd.Çvş. Noyan AYDIN ZONGULDAK / EREĞLİ
J.Komd.Onb. Aykut DELİMEHMETOĞLU BURSA / İNEGÖL
J.Komd.Er. Barış ÇİÇEKDAĞI GAZİANTEP
J.Komd.Er. Vefa ÇELİK AĞRI
J.Komd.Er. Ethem OKKAY ŞANLIURFA / PAYAMLI
J.Komd.Er. Gökhan KAPLAN TEKİRDAĞ/ ŞARKÖY

YARALI ASKERLER

J.Uzm.Onb. Regaip ÖZDEMİR TRABZON / ARAKLI / İSTANBUL Ağır Yaralı (GATA)
J.Uzm.Onb. Erdem YILDIZ KARS / ARPAÇAY Ağır Yaralı (GATA)
J.Uzm.Çvş. Abdulvahap TURAN (2009-764) ADIYAMAN Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)
J.Uzm.Çvş. Ahmet ÖNDER (2009-590) AFYON Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)
J.Uzm.Onb. Aşkın ÖZEL KARAMAN / BURDUR Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)
J.Komd.Er. Ahmet EROĞLU TOKAT / İSTANBUL Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)
J.Komd.Er. Faruk KILIÇ ŞANLIURFA Yaralı (DİYARBAKIR AS.HST.)

Rotahaber

 

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...
  Uzun süredir İnternet üzerinden alışveriş yapmak en uygun fiyatlarla en iyi ürünleri almak anlamına gelmektedir. En uygun fiyatlara nasıl alışveriş yapacağınızı iyi bir araştırma ile güvenli mağazalardan alışveriş yaparak sağlayabilirsiniz. Bunun için yıllardır güvenle hizmet veren www.net-alisveris....

Yorumlar