Kişisel Site

cabadak_banner

Ruslar Türkiye’deki 3. ve 4. Nükleer Santralleri de Yapmak İstiyor

19 Ekim 2013 | Yazar: suleyman | Henüz yorum yapılmamış | 1.203 Görüntülenme

Ruslar Türkiye'deki 3. ve 4. Nükleer Santralleri de Yapmak İstiyorAkkuyu NGS Elektrik AŞ Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov yaptığı açıklamada Türkiye’deki 3. ve 4. nükleer santralleri de yapmak istediklerini belirtti..

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) Elektrik AŞ Genel Müdür Yardımcısı Rauf Kasumov bir açıklama yaparak , Türkiye’deki 3. ve 4. nükleer santralleri de yapmak istediklerini belirtti.
Açıklamasında 3 yıldır 200 Türk öğrencinin Rusya’da nükleer enerji alanında eğitim aldığını ifade eden Kasumov, eğitim programının, ilk yıl Rus dili eğitimi, 5 yıl üniversite eğitimi, 1 ile 3 yıl faaliyette olan Rusya’daki bir nükleer güç santralinde uygulama eğitimi olmak üzere, 7-10 yıla yayılan bir süreç olduğunu anlattı. Kasumov, yaklaşık 600 Türk öğrenciye sözkonusu eğitimi vermeyi hedeflediklerini de ekledi.
Akkuyu Nükleer Güç Santrali projesinin geleceğinin Türkiye-Rusya ilişkilerine göre belirleneceğinin anımsatılması üzerine Kasumov, “İki ülke arasında 20 milyar doların toprağa gömülmesine neden olacak nasıl bir sorun olabilir ki” dedi.
Türkiye’de 3. ve 4. nükleer santrallerin yapımını da üstlenmek istediklerini ifade eden Kasumov, “3. ve 4. nükleer santralleri de yapmak isteriz. Sonuçta bu gelir getiren bir iş ve biz de konuya kazanım açısından bakıyoruz” diye konuştu.

Benzer Yazılar

toki kayasehir evleri kayabasi
TOKİ 50 bin konut için müracaatlar  bir süre önce sona erdi. Müracaatların bitmesinin devamında şahıslar  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi zaman sorusuna cevap aramaya başladı. Acaba TOKİ 50 bin konut kura sonuçları ne vakit belli olacak.  TOKİ 50 bin konut kura çekilişi ne zaman yapılacak TOKİ 50 bin konut müjd...
Sanal âleme esnaf sokağı
E-ticaret hacmi, 2018 yılında yüzde 42 büyüyerek 59,9 milyar liraya ulaştı. "Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü" raporuna göre, e-ticaret sektörü 2018 yılında, yüzde 42 büyüme ile 59,9 milyar liralık hacme ulaştı. Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (...
NKP Çocuk Adaptörlü Yavaş Kapanır Klozet Kapağı http://onhaberleri.com/hesapli-ve-ucuz-alisveris-nasil-yapilir HEM YETİŞKİN HEMDE ÇOCUKLARA ÖZEL KLOZET KAPAĞI    KARE  KLOZETLER İÇİN UYGUN DEGİLDİR    KAPAK VİDASI ALTTAN VE ÜSTEN SIKILABİLEN KLOZETLER İÇİN UYGUNDUR    KAPAK VİDASI ÜSTEN SIKIL...

Yorumlar