Kişisel Site

cabadak_banner

Rusya Başbakanı Medvedev’den Suriye açıklaması

26 Kasım 2012 | Yazar: admin | Henüz yorum yapılmamış | 436 Görüntülenme

Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Rusya’nın Suriye’nin parçalanmasını istemediğini söyledi.

İkili temaslarda bulunmak üzere Fransa’ya giden Medvedev, Le Figaro gazetesine demeç verdi.

“SURİYE İLE ASKERİ ANLAŞMALARIMIZ VAR”

Rusya ile Suriye arasındaki işbirliğinin bugün başlamadığını söyleyen Medvedev, “Suriye ile askeri anlaşmalarımız kesinlikle yasaldır ve uluslararası hukuku ihlal etmemektedir. Suriye ile yerine getirmek zorunda olduğumuz askeri anlaşmalarımız var” dedi.

İRAN’I ÖRNEK GÖSTERDİ

Suriye’ye yönelik uluslararası yaptırımların kabul edilmesi halinde her türlü silah temininin duracağını belirten Medvedev, İran’ı örnek olarak gösterdi.

Medvedev, “BM Güvenlik Konseyi kararı çerçevesinde İran’a belli başlı silahların sağlanması durduruldu. Biz de bu karara uyduk, ancak İran yönetimiyle de yasal görüşmelere devam ettik. Bu tavrımız, uluslararası toplumun yararınaydı. Bu nedenledir ki Suriye hükümeti ile de belli düzeyde işbirliğine devam ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“RUSYA SURİYE KRİZİNDE TARAFSIZ”

BM Güvenlik Konseyi’nin 1970’de aldığı kararla herhangi bir ülkenin görevde bulunan hükümetine yönelik güç kullanılmasının desteklenmesinin kabul edilemez olduğunu tespit ettiğini vurgulayan Medvedev, Rusya’nın Suriye krizinde tarafsız kaldığını savundu.

“SURİYE’NİN PARÇALANMASINI İSTEMİYORUZ”

Medvedev, Esed’in ve Esed rejiminin kaderine Suriye halkını karar vermesi gerektiğini kaydederek, “Suriye’de tüm taraflardan kaynaklanan şiddet olaylarını kınıyoruz. Suriye’nin parçalanmasını istemiyoruz” ifadesini kullandı.

Benzer Yazılar

Whatsapp Snapchat
Whatsapp Nedir?   Whatsapp Özellikleri, Akıllı telefonlar ve Snapchat programı, Snapchat özelliği, Whatsapp'a Snapchat Özelliği. Whatsapp akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber vazgeçemediğimiz uygulamaların başında yer alıyor. Kullanıcılarının konforunu genişletmeyi amaçlayan çalışmalarını sü...
Çinli teknoloji devi Xiaomi Redmi Note 2 ile Samsung ve Apple'ı yakın markaja aldı. Ucuz Akıllı Telefon Xiaomi Redmi Note 2 Satış Rekoru Kırdı Teknoloji devleri Apple ve Samsung, Çinli Xiaomi'nin yakın markajında. Çİnli teknoloji devi Xiaomi'nin yeni akıllı telefonu Redmi Note 2, satışa çıkar çıkmaz Çin'de rekor k...
Samsung Galaxy Note 3 Neo
Galaxy Note 3 Neo Teknik özellikleri neler?  Samsung Galaxy Note 3 Neo fiyatı ne kadar? Galaxy Note 3 Neo inceleme. Samsung'un yeni akıllı telefonu, Galaxy Note 3 Neo dikkat çekici incelikte ve deri görünümlü arka kapağı ile karışımıza çıktı. 2014 yılında piyasaya çıkan en yeni android telefonları ve tanıtım vide...

Yorumlar